Jump to content

Pomoc przy wyborze pióra podobnego do BiC - all in one


Recommended Posts

Poszukuję pióra piszącego podobnie jak "BIC all in one". Zależy mi również aby przepływ był podobny czyli nie za duży ale aby pióro nie pisało zbyt sucho. No i ważna jest solidność wykonania i trwałość pióra. Jeśli są elementy "srebrne" lub "złote" to aby się nie ścierały. Cena powiedzmy do 100zł. Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

No i tu, widzisz, jest problem. Mam takie dziwne wrażenie, że pióra dzielą się na:

1. bardzo tanie (do 20 zł). Można tu trafić takie perełki jak BiC all in one, Hero 616, jakieś Beify, pióra marki Tesco itp., które w większości przypadków spełnią swoje zadanie (choć będą wśród nich egzemplarze felerne, ot, choćby jeden z czarnych BiCów daje znacznie szerszą kreskę i chce kapać :)), ale też wejdą tu przeróżne Herby, wśród których, dla odmiany, można trafić egzemplarz wręcz rewelacyjny, ale większość mocno nas rozczaruje;

2. średnia półka (powiedzmy do 200, 300 zł). To te wszelkie hemisfery i inne tańsze Watermany, Parkery I.M., Urbany, tańsze soneciki, Sheaffery Prelude, Aigo itp.

Pióra te piszą zasadniczo dużo równiej niż te z pierwszej grupy, ale tu też zdarzają się totalne wpadki producentów;

3. półka górna (ceny wystrzelone w kosmos). Tu wpadki trafiają się rzadko i są już świetnym tematem do rozmów na PWF. ;) Jeśli chodzi o komfort pisania też jest dobrze, choć... Na ostatnim spotkaniu PWF w Warszawie miałem okazję skreślić parę słów srebrnym Montblankiem klasy Meisterstuck i porównać go z BiC - all in one. Ten ostatni pod względem wygody, ergonomii, kreślonej linii itp. ani na krok nie ustąpił pola swemu wielkiemu, renomowanemu bratu. Tak po prostu... Cóż, fakt, że Meisterstuck będzie błyszczał w pełnej krasie, gdy po BiCku nie będzie już śladu, ale...

Odpowiadając wreszcie na Twoje pytanie - co pisałoby podobną grubością, ze stalówką o podobnym do BiC przepływie - może Waterman Hemisphre, może Sheaffer Prelude, (czasem da się go dorwać za rozsądną cene na Allero), a może jakaś Lamy? Stalówka - raczej F-ka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...