Skocz do zawartości

Stipula model T flex Black Resin


Szeja

Polecane posty

Czy ktoś z Kolegów ma jakieś doświadczenia z firmą Stipula oraz w/w modelem?

posiada podobno stalówkę tytanową (?) i w jednym rozmiarze M....

w/w model należy raczej do "budżetowych".

Właściciel firmy, który ją oferuje odpowiada mi jednak, że pióro pisze relatywnie cieniej, niż Waterman ze stalówką F (?).

Czy to możliwe?. Pisałem Watermanem ze stalówką F i rzeczywiście linią ma grubą.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak pisze Stipula, ale teoretycznie rzecz biorąc, to nie byłoby nic bardzo zaskakującego. Różnice tego typu są obecnie dość częste. Jednak łatwiej mi sobie to wyobrazić w zestawieniu z którymś z tańszych Parkerów niż z Watermanem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakim Watermanem... Ja bym tę kreskę opisał jak "M bliżej watermanowskiej F".

Mam takie pióro, lecz granatowe. Stalówka tytanowa lub powlekana tytanem - i na taką wyglada, choć nic pewnego z opisu nie wywnioskowałem.

"Flex" - to oznaczenie dotyczy nie tyle możliwości pisania różną szerokością śladu, co tym, że stalówka potrafi dość mocno ugiąć się podczas pisania.

Używam go często - i często w podróży, bo startuje niezawodnie, pisze pod każdym kątem (zasługa flexa?), kreska stosunkowo cienka, flex pozwala pisać wygodnie w pociągu czy samochodzie - i już z tej racji cieszy się moją sympatią.

Reklamowane jako trzysystemowe: w komplecie jest zakraplacz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...