Skocz do zawartości

Nieszczelny Pelikan 400?


Iux

Polecane posty

Odziedziczyłem biurko. Wraz z piórem ;-)

Domyślam się, że jest to Pelikan 400 (w wersji Tortoise dokładnie taki sam, jak na zdjęciach konisa w targowisku - tak pióro, jak stalówka nie różnią się niczym, na stalówce napis: 14C-585). Kolega stwierdził, że "coś nie pisze i nie ma problemu mam sobie wziąć". Dwa dni usuwania zaschniętych resztek atramentu, płukanie, płukanie, płukanie i nagle odkrywam, że przy zakręcaniu spod pokrętła tłoka wylatują krople atramentu. Leży na biurku - po chwili kropelka na pokrętle.

Nieszczelne? Co teraz w takim razie?

Pozdrowienia dla wszystkich.

Edytowano przez Lux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdobyć uszczelkę tłoka do Pelikana 400 i wymienić, bo pewnie puszcza - inaczej atrament nie dostawałby się na górę.

Chyba, że przedobrzyłeś z płukaniem i nalałeś wody nad tłok (było pełne zanurzenie?), a teraz wycieka to, co się odmoczyło.

Na FPN cudują też z dorabianiem mocowania na oring, ale chyba prędzej bym wolał samemu ciąć silikon na uszczelkę, niż doczepiać do mechanizmu dodatkowe elementy.

Swoją drogą, niezłego masz kolegę. :)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że przedobrzyłeś z płukaniem i nalałeś wody nad tłok (było pełne zanurzenie?), a teraz wycieka to, co się odmoczyło.

To raczej niemożliwe. Pierwsze zdziwienie było ogromne w momencie gdy ze stalówki płynęła już prawie czysta woda, a spod tłoka wyleciał całkiem czarny atrament... To coś czuję, że podróż mnie czeka, bo skąd wytrzasnę uszczelkę i jak (?!!) ja sam to zrobię, heh...

Swoją drogą, niezłego masz kolegę. :)

Oj tak... odnoszę takie złośliwe wrażenie, że więcej mam kolegów z super piórami, które jakoś tak udałoby się "wycyganić" :lol:. Muszę się trochę w tym wyćwiczyć :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...