Skocz do zawartości

Problem po atramencie


Polecane posty

Kupiłem czarny atrament Pelikan. Napełniłem pióro ale gdy zacząłem pisać poczułem zapach a raczej swąd chemiczny, palonego plastiku. To była wina atramentu. Nie rozumiem dlaczego wcześniej kupiony, niebieski jest bezzapachowy a czarny nie do użycia. Piórem nie mogę do tej pory pisać. Chociaż wiele razy było "kąpane" to za każdym razem czuć ten wstrętny zapach. Kto wie w jaki sposób go się pozbyć? Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sprawdziłem Pelikan 4001 Black Brillant, ja nie wyczułem zapachu. Natomiast inne czarne: Hero ink Black albo czarny tusz kreślarski mają wyraźny ostry zapach który można uznać za przykry, dla mnie charakterystyczny😉, @Krzychu ty lepiej ich nie próbuj, bo możesz zostać pierwszą ofiarą śmiertelną od zapachu🤧 atramentu. Jednak zapach znika gdy wyschnie.   A może zostaniesz koneserem prawdziwego inkaustu? Ten wytworzony na koperwasie Fe2 (FeSO4) jest bezzapachowy👍.

Nie rozumiem jak to możliwe, że jest nadal w piórze?  Zaciągałeś tłokiem kilkakrotnie /kilkunastokrotnie czystą wodę z detergentem i wypompowałeś do brudów? Jako detergent możesz użyć pachnący szampon, byle nie za dużo, dosłownie kilka kropel. 

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klerk bardzo dziękuję za pomoc. Do tej pory nie miałem takiego problemu więc nie interesowałem się w czym myć pióro - zawsze używałem czystej wody. Po prostu nie wiedziałem, że można też używać jakiejkolwiek chemii, bałem się aby nie zniszczyć sobie piórka. Mam nadzieję, że po roztworze z szamponem nie będą z pióra wyskakiwać pachnące kwiatki i śpiewające ptaszki 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...