Skocz do zawartości

Pelikan 450 - więcej informacji


Polecane posty

Witam koleżanki i kolegów,

po dłuższej przerwie piszę post ponieważ potrzebuję pomocy. Udało mi się kupić w "rozsądnej cenie" ołówek automatyczny Pelikan 450 przedstawiony na zdjęciu do kompletu z posiadanym już piórem Pelikan 400NN w tym samym kolorze. Ołówek jest sprawny technicznie lecz nie posiada wkładu i tu jest pierwsze pytanie, a mianowicie jaki rozmiar wkładu do niego pasuje - 1,18 mm czy może inny. Gdzieś na forum przeczytałem że były różne modele tych ołówków. W celu pomocy podam, że ołówek ma 1 cm grubości, 13,2 cm długości a wymiar zewnętrzny samej końcówki z której wychodzi wkład to 2 mm.

Drugie pytanie to z jakich lat może pochodzić?

Pomocą może być fakt, iż na pierścieniu środkowym widnieje napis GERMANY + PELIKAN 450, oraz na górnym złotym pierścieniu i dolnym złotym stożku również wybity jest znak "+", no i wyjmowany górny plastikowy przycisk posiada gumkę.

Czy docelowo mógł być kompletem z piórem 400NN?

 

20240204_124643.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki 👍

widzę że długość ołówka jest równa pióra, a mógłbyś sprawdzić jaką grubość ma Twój ołówek, mój ma 1 cm?

I jeszcze jedno, czy jak wyciągniesz przycisk jest on cały plastikowy, bez metalowych oringów czy tulejek?

Jak to się potwierdzi to będę miał w pełni oryginalny zestaw 😃

I dzięki za poświęcony czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma 1cm, były różne wersje tych ołówków, z gumką i bez. Nie specjalnie orientuję się jak jest dokładnie z tymi ołówkami, wiem tyle że nowsze mają dodatkową literę D w oznaczeniu modelu i mają cieńsze rysiki, te z okresu lat 50 mają rysiki 1,18mm a na zdjęciu masz ołówek z gumką i bez

bxf3oXq.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...