Skocz do zawartości

Ahoj


Gość

Polecane posty

Witam, moja przygoda piórowa, to Stary Parker 51. Miał stalówkę ze złota. Towarzyszył mi od 30 lat w porcie. Niestety kilka lat temu wziął był odszedł na amen. Komuś się przydał (...).
Przyglądałem się ciekawym opisom na PWF i jeszcze ciekawszym ludziom, pozytywnie zakręconym. Zastanawiam się dlaczego tak długo forum było nieaktywne? Dziś niespodzianka - DZIAŁA! Dlatego założyłem konto. Pozdrawiam Was znad Bałtyku. Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Parkera mi skradziono. Zostawiłem na biurku w dyspozytorni. Dostałem od kuzyna jakieś chińskie pióro, bodajże "boer", albo "boaer". Tak na pociechę. Ale to już tylko namiastka. Tamto pióro było rewelacyjne. Nie zasychało. I ta stalówka - pływała jak łódź podwodna. Niestety już nie produkują takich piór. Może kiedyś kupię z drugich rąk. Było czarnego koloru. Skuwka oczywiście wsuwana. Ach, to se ne vrati...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bosman napisał:

Cześć, Parkera mi skradziono. Zostawiłem na biurku w dyspozytorni. Dostałem od kuzyna jakieś chińskie pióro, bodajże "boer", albo "boaer". Tak na pociechę. Ale to już tylko namiastka. Tamto pióro było rewelacyjne. Nie zasychało. I ta stalówka - pływała jak łódź podwodna. Niestety już nie produkują takich piór. Może kiedyś kupię z drugich rąk. Było czarnego koloru. Skuwka oczywiście wsuwana. Ach, to se ne vrati...

vrati, vrati.. tylko musisz się trochę wysilić i poszukać czegoś co Ci zastąpi to co utraciłeś.

Niestety czasami tak bywa i trzeba się z tym liczyć. Jak bardzo lubisz jakieś pióro, to go nie zabieraj do pracy, bo jest pełno fajnych i tańszych piór, które równie dobrze się nadadzą w pracy, a ich utrata nie powoduje u człowieka frustracji... Jeszcze na tym etapie niczego Ci nie polecimy, bo po pierwsze nie wiemy nawet czy po to tutaj trafiłeś (i oby nie !), a po drugie musisz się nam trochę "odsłonić" z własnymi przemyśleniami na temat tych uroczych narzędzi pisarskich.

🙂

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to czytałem Forum od kilku miesięcy. Nie wiedziałem, że jest tu dział handlowy. Dopiero po rejestracji mam dostęp. Ale nawet jakby ktoś miał do odsprzedania takiego Parkera, to się pewnie nie załapię, bo przeczytałem Regulamin. A tam jest limit = 50 wpisów. W życiu tyle nie nazbieram. Ale lubię sobie poczytać. Kopalnia wiedzy, szczególnie technicznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bosman napisał:

W sumie to czytałem Forum od kilku miesięcy. Nie wiedziałem, że jest tu dział handlowy. Dopiero po rejestracji mam dostęp. Ale nawet jakby ktoś miał do odsprzedania takiego Parkera, to się pewnie nie załapię, bo przeczytałem Regulamin. A tam jest limit = 50 wpisów. W życiu tyle nie nazbieram. Ale lubię sobie poczytać. Kopalnia wiedzy, szczególnie technicznej.

Nie opowiadaj.... znaczy, że jednak nie przeczytałeś...

50 komentarzy jak sprzedajesz, a nie jak kupujesz....

To właśnie o to chodzi, żeby się ktoś dobrze zakorzenił w forum zanim zacznie sprzedawać, bo taki "nowy_user" niepewny jest... i łatwo o problemy.

Ale jak kupujesz coś od stałego bywalcy forum, to więcej jak pewne, że bez żadnego problemu kupisz co potrzebujesz.

To raczej większy problem ze znalezieniem kogoś, kto sprzeda.... ale od tego jest forum. Piszesz w odpowiednim dziale czego poszukujesz i... próbuj. 🙂

To dość proste... sprzedający jest znany na forum. Ma co potrzebujesz to robisz przelew i masz 100% pewności, że za kilka dni w paczkomacie (lub inny sposób) odbierasz to co zamówiłeś, a nie jakąś niemiłą niespodziankę... W drugą stronę musi to działać zgodnie z regulaminem. I tyle... 🙂

Jak trafisz sprzedawcę to więcej jak pewne, że będziesz zadowolony. Sam tak kupiłem już kilkanaście piór i wszystko zawsze jest OK. 🙂

 

Zatem.. do dzieła ! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rittel napisał:

Przemek Dudek nawet w tej chwili ma wystawionego P51 na sprzedaż: https://www.penrepairshop.com/product-page/pióro-parker-51-black-lustralloy-cap-eng-ca-1954

@Bosman ---> chyba jednak masz dużo szczęścia !

@Rittel ---> dziękuję za wskazówki dla nowego kolegi ! 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bosman napisał:

Dziękuję za pomocne koordynaty. Nawigacja to podstawa pomyślności. Dziękuję za dobre przyjęcie do grupy.

Jak faktycznie szukasz tego pióra to myslę, ze mozesz go brać w ciemno:

1. Wiesz co to za pióro i takiego potrzebujesz,

2. Sprzedający to pewniak na 100%,

3. łatwo poszło...nie? 🙂

Powodzenia i... nie kończ swojej obecności na forum dla tego, ze już masz czego szukałeś tylko...działaj aktywnie.. może będziesz szukał teraz jeszcze tego "taniego" pisadła co piszę super, a jest tanie... i nadaje się do roboty w porcie? Skoro ja znalazłem takie co się nadaje do pisania na budowie, to myślę, że i ty znajdziesz coś fajnego do pisania w kapitanacie czy tam bosmanacie.... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moogoom napisał:

Skoro ja znalazłem takie co się nadaje do pisania na budowie, to myślę, że i ty znajdziesz coś fajnego do pisania w kapitanacie czy tam bosmanacie.... 😉

To może tak na skróty byś coś Kolego polecił? Bo to chińskie, wyżej wspomniane zasycha. Nalewam tam atramentu Parkera czarnego. Ale skoro nie zasychał w P51 to wina leży po stronie tego Baoera (sprawdziłem nazwę wreszcie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile Ci się spodoba mój wybór ale ja mam i polecam to:

https://www.twojepioro.pl/pioro-wieczne-platinum-prefounte-night-sea--05mm

To genialne tanie pióro z zabezpieczeniem "przeciw_zasychowym" patent producenta, który wyśmienicie działa. W pracy tylko to pióro używam, no może jeszcze ze dwa, ale o tym na razie cisza. Miałem polecić jedno i to tanie to tego się trzymajmy.

Wydatek nie jest duży, a może się okazać strzałem w 10. 

 

Przeczytaj jeszcze ten wątek z naszego forum: 

 

Tutaj też jest polecane to pióro, które podałem w początkowej części tego posta.

Dobrej zabawy !  🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moogoom sprytne to japońskie pióro. A i cena nie wyrywa z butów i dorszem nie leci. Podoba mi się ten uszczelniacz sprężynujący. Na poniewierkę pasuje. Ja głównie siedzę w porcie, taka praca bardziej papierowa, ale bywa, że się też po statkach szlajam, to jak by się znów zawieruszyło (...) przeboleję. A w sprawie Parkera 51 już napisałem do majstra. Dziękuję za porady. Zdrówka i pogody życzę. D.

Edytowano przez Bosman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...