Skocz do zawartości

Waterman Hemisphere - przekładka sekcji


luks

Polecane posty

Witam,

mam takie pytanie - bo może ktoś sprawdzał lub ma oba pióra pod ręką - czy jest możliwe przełożenie sekcji ze stalówką z Watermana Hemisphere do korpusu z pióra kulkowego Watermana Hemisphere, tzn. czy korpus i skuwka są wymienne między tymi dwoma rodzajami piór?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na filmie jest wyłącznie pióro stalówkowe a w moim pytaniu chodzi o przekładkę sekcji z takiego właśnie pióra do korpusu pióra kulkowego, które - przynajmniej z zewnątrz - ma identyczny korpus i stalówkę ale nie wiem jak z konstrukcją wewnętrzną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wydaje mi się, że kiedyś próbowałem i nie jest to możliwe z powodu wbudowanego w korpus ogranicznika "dopychającego" wkład pióra kulkowego tak, aby trzymał się stabilnie i nie "chował się" w korpusie podczas dociskania końcówki do papieru. Analogiczna sytuacja ma miejsce w Kaweco sport roller/pióro. Mam rollera Watermana i o ile sekcje są wymienne, to już korpus niekoniecznie przyjmie konwerter/długi nabój. Z krótkimi nie powinno być problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nilfein napisał:

Hej. Wydaje mi się, że kiedyś próbowałem i nie jest to możliwe z powodu wbudowanego w korpus ogranicznika "dopychającego" wkład pióra kulkowego tak, aby trzymał się stabilnie i nie "chował się" w korpusie podczas dociskania końcówki do papieru. Analogiczna sytuacja ma miejsce w Kaweco sport roller/pióro. Mam rollera Watermana i o ile sekcje są wymienne, to już korpus niekoniecznie przyjmie konwerter/długi nabój. Z krótkimi nie powinno być problemu.

Właśnie tego się obawiałem... w każdym razie bardzo dziękuję za informację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...