Skocz do zawartości

Nowe zastosowanie opakowań po taśmie do maszyny do pisania


konis

Polecane posty

Pelikan Pakował taśmy do maszyn do pisania w bakielitowe okrągłe pudełeczka, które po latach znalazły nowe zastosowanie.

Można w nich trzymać różniaste drobiazgi - stalówki, spływaki i inne części zamienne do piór. Takie pudełeczka czasem można tanio kupić, a wyglądają bardzo "wintażowo" i co najważniejsze znakomicie spełniają swoje zadanie.

fe675be0428d0872.jpg

1d67fd1432205491.jpg

6755cc662b31b815.jpg

0d51cea6e5dc536e.jpg

PS. Dodałem jeszcze zdjęcie spodu pudełeczka.

052e4fc47486cef8.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Sheaffera i się nie pochwaliłeś? :)

Nie kupiłem Sheaffera.

Kupiłem część pasującą do niemieckiego pióra Bohler Gold, do które dołączona była stalówka Sheaffera.

Stalówka okazała się na tyle dobra, że postanowiłem ją zachować.

Bohler Gold powinien mieć niemiecką stalówkę Degussa i ją w nim zamontowałem (kupiłem go z jakąś oszczędnościową amerykańską stalówką, też dobrą, ale na pewno nie powinna ona być w tym piórze). Stalówka Degussa ma sporego flexa i kreśli zdecydowaną linię od M do BB. Stalówka Sheaffera, Feather Touch Nr 5, kreśli cienką linię F, w porywach do M. Idealna do szybkich notatek drobnym pismem. Mając te dwie stalówki, mogę w ciągu 20 sekund, bo tyle trwa odkręcenie sekcji ze stalówką i przykręcenie nowej, zmienić styl pisania.

6c90175586cdfe56.jpg

ac463b2ad5dbedda.jpg

e8069c23150817cd.jpg

47b5e49f4c5eb0a5.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...