Skocz do zawartości

Czy ktoś rozpoznaje model tego pióra Caran d'Ache?


feliksblum

Polecane posty

1 godzinę temu, feliksblum napisał:

Mi pasuje do jakiejś odmiany Leman Ebony (tylko "uchwyt" czarny, a nie srebrny)

Tylko problem tkwi w kształcie zakończenia skuwki, bo w Zodiacu i Lemanie jest niestety ścięta, a u Kolegi jest okrągła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Franek napisał:

Tylko problem tkwi w kształcie zakończenia skuwki, bo w Zodiacu i Lemanie jest niestety ścięta, a u Kolegi jest okrągła. 

Na pudełku jest jeszcze nr 5070 przy marce pióra 

potem jest 5401.009 ale dwie ostatnie cyfry wyglądają na przerobione, i pierwotnie to było 5401.070 (tak mi się wydaje). Nie wiem do czego odnosi się ten numer - pudełka czy pióra. Google nic nie wyrzuca z taką kombinacją liczb i marki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Syrius napisał:

Aj panowie zdjęcia mogą mylić, to pióro ma skośnie zakończoną skuwkę, to starszy model Leman i w zależności od wersji Black & Chrome lub cymesik Leman Ebony Black Silver Plated.

No to kurcze - stawiałem na Lemana, ale mnie to zdjęcie zwiodło ;) Aż się uśmiałem. Za to @feliksblum zamiast mnie naprostować, to się nie odezwał i przez to drążyłem niepotrzebnie temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2021 o 20:18, Franek napisał:

No to kurcze - stawiałem na Lemana, ale mnie to zdjęcie zwiodło ;) Aż się uśmiałem. Za to @feliksblum zamiast mnie naprostować, to się nie odezwał i przez to drążyłem niepotrzebnie temat.

Leman Ebony Black Silver Plated - producent potwierdził, że to ten.

https://www.carandache.com/ch/en/fountain-pen/silver-plated-rhodium-coated-leman-ebony-black-fountain-pen-p-10060.htm?coul_att_detailID=3

Ale sklepy w PL nazywają go Leman Czarna Laka CT. Nie wiem czy to kwestia tlumaczenia czy identyfikacji.

Z kolei ten filmik (poniżej) pokazuje DOKŁADNIE takie samo pióro pod nazwą Leman Ebony Black LACQUER (czyli laka). Mi to bardziej pasuje bo Leman Ebony Black Silver Plated ma inny "uchwyt" (srebrny, nie czarny).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, feliksblum napisał:

 

Leman Ebony Black Silver Plated - producent potwierdził, że to ten.

https://www.carandache.com/ch/en/fountain-pen/silver-plated-rhodium-coated-leman-ebony-black-fountain-pen-p-10060.htm?coul_att_detailID=3

Ale sklepy w PL nazywają go Leman Czarna Laka CT. Nie wiem czy to kwestia tlumaczenia czy identyfikacji.

Z kolei ten filmik (poniżej) pokazuje DOKŁADNIE takie samo pióro pod nazwą Leman Ebony Black LACQUER (czyli laka). Mi to bardziej pasuje bo Leman Ebony Black Silver Plated ma inny "uchwyt" (srebrny, nie czarny).

 

acha, ale pozostaje kwestia zakończenia skuwki. u mnie okrągła, a na filmie pióro ma ściętą.. ech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@feliksblum Witam. Masz Cd'A Leman ale starszej serii, prawdopodobnie seria 2012-13. W nadesłanym linku jest nowa seria tych piór, w zależności od lat produkcji te modele różnią się tą "czapeczką". Starsze modele mają niemal okrągłą, krawędzie są obłe. Po roku 2013 te czapeczki stają się bardziej ostro zakończone, skos jest większy, pojawia się dodatkowy kapselek z logo firmy. Samo logo zmienia się, w najstarszej serii jest charakterystyczny sześciokąt(stare logo Cd'A), w następnych latach zastąpiony literami Cd'A. Obecnie firma promuje tylko najnowszą serię, ta jest odmłodzona, w ofercie nie ma nawet wersji z lakierowaną sekcją. Twoje pióro to starsza seria Leman Black and Chrome lub bardzo droga, podobnie wyglądająca wersja Black Silver Plated gdzie srebro jest dodatkowo rodowane i nie dotyczy to tylko stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Syrius napisał:

@feliksblum Witam. Masz Cd'A Leman ale starszej serii, prawdopodobnie seria 2012-13. [...] Twoje pióro to starsza seria Leman Black and Chrome lub bardzo droga, podobnie wyglądająca wersja Black Silver Plated gdzie srebro jest dodatkowo rodowane i nie dotyczy to tylko stalówki.

Oj, to jest starsze niż 2012-2013. Między 2004 a 2009.

Producent (na podstawie zdjęć) twierdzi, że to Black Silver Plated. Możliwe, choć dostałem w prezencie i ciężko mi uwierzyć, aby te osoby aż tyle na to wydały... Jak to sprawdzić na 100% (tzn. jakie pióro to jest)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle napisałem, jeszcze w 2012-13 obowiązywał tez wzór a kiedy on dokładnie pojawił się tego nie wiem. Trzeba poszukać starych katalogów z wczesnych lat 2000. Producent mógł tak odpowiedzieć bo mógł odnieść się do samej stalówki. W obu wersjach tych piór o lakierowanej sekcji, stalówki są srebrzone i rodowane. Ta najdroższa wersja ma skuwkę i resztę tych "srebrnych" wykończeń również pokryte srebrem dodatkowo rodowanym. Tańsza wersja Black and Chrome ma skuwkę i wykończenia chromowane.  Ta najdroższa wersja to Leman Ebony Black Silver Plated(hebanowa czerń), tańsza Leman Black and Chrome.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...