Jump to content

jakie pióro kupić


Recommended Posts

Cóż, jaki kraj, taka stylistyka. Nie obraziłbym się, gdyby ktoś w Polsce produkował pióra i nawiązywał do ludowej stylistyki regionów.

A co doJinhao 750, to akurat jest prosty model, bez smoków i diamencików ;)

Nie używałem nigdy tych piór, ale czytałem sporo pozytywnych opinii, więc muszą być jacyś zadowoleni ludzie. Oczywiście szczęście/zadowolenie to pojęcie względne, ale myślę, że warto spróbować

Link to comment
Share on other sites

To dobre piora i stosunkowo dobrze wykonane, ale 750 to spore i ciężkie pióro. Grubość stalówki to M. Gdyby były kłopoty to można spokojnie reklamować. Jinhao ma teraz chyba lepszą jakość niż Hero. Polecam modele 51-podobne czyli Jinhao 325 i 321.

Edited by kerad
Link to comment
Share on other sites

Nie szaleję na punkcie chińskich piór, ale akrat w ofercie Jinhao roi się od stonowanych propozycji dostępnych cenowo, oferujących niezły stosunek jakości do ceny. Zerknij na http://firma-aris.pl/index.php i napisz do nich. Będzie taniej niż na allegro i wybór chyba większy. (nie mam nic wspólnego z tą firmą)

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei odwrotnie do janykiela lubię chińskie pióra, ale nie szaleję za Jinhao ;) (może dlatego że nie miałem tego pióra nigdy w dłoni) Mam więc radę podobną do jwrzaska. Dokładnie za 50 zł (z wysyłką) kupiłem kiedyś prawie nowego Hemisphere na allegro. Pióra to często niechciane prezenty, a obdarowani sprzedając je dalej, czesto nie potrafią ich odpowiednio wycenić. Także jestem przekonany, że przy odrobinie cierpliwości udałoby się upolować jakiegoś WM Hemisphere poniżej 70 w bardzo dobrym stanie / nowego. Pióra-reklamówki sygnowane logiem jakiejś firmy są też znacznie tańsze, więc jeśli nie przeszkadza Ci taki napis rozważ jeszcze taką ewentualność.

To co napisałem o Hemi tyczy się też Expertów...

Link to comment
Share on other sites

Jinhao X750 to faktycznie duże, ciężkie i dość grubo piszące pióro. Ja korzystam z niego w połączeniu z kolorowymi atramentami do podkreślana ważnych informacji w kserówkach, żeby uwypuklić istotne informacje w notatkach itp :) do sporządzania długich notatek wg mnie się nie nadaje, tutaj idealnie sprawuje się tańszy od tego Jinhao Reform ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...