Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w identyfikacji


Huzar

Polecane posty

Dzień dobry wszystkim.

W mojej małej i raczej chińskiej kolekcji piór pojawił się Waterman... No właśnie nie wiem co to za model. Jest cały plastikowy, z lat siedemdziesiątych lub osiemdziesiątych ubiegłego wieku, długi na 12.9 cm. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie powiedzieć jaki to model? (Zdjęcia będą za chwile)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mechanik napisał:

To jest pióro Waterman JIF, jakaś boczna linia z metalowym klipsem. JIFy były seryjnie robione z klipsem plastikowym. 

Dziękuję bardzo za pomoc. Na Twoich zdjęciach jest jeszcze jedna różnica: moje przez całą długość (skuwka i obudowa) ma 2 symetryczne frezy. Patrząc twarzą do stalówki to po prawej i lewej stronie. Czarny kolor pióra zdecydowanie nie ułatwiał uchwycenia tego detalu.

 

Uzupełnienie: Mając punkt zaczepienia zacząłem dalej szukać i trafiłem na taką dyskusję: http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/271950-is-this-a-waterman-jif-set/ Wynika z tego, że Waterman miał kilka wersji tego pióra, pewnie różniących się małymi detalami - tak jak w przypadku Hemisphere przed 2011 i po 2011. Spróbuję coś jeszcze dowiedzieć się na jego temat.

Edytowano przez Huzar
Uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Huzar napisał:

Waterman miał kilka wersji tego pióra

Tak jak pisałem, było wiele odmian JIFa i pewnie gdzieś znajdziesz swoje. Dodam, że to pióro ma wartość kolekcjonerską (raczej), bo jeśli chodzi o wykonanie, to ta seria była adresowana do dzieci / młodzieży szkolnej. Poniżej też JIF jeszcze bardziej podobny do Twojego:

Waterman-0455.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...