Skocz do zawartości

Jinhao x750 zalewa stalówkę


piornik

Polecane posty

Witam serdecznie,

dotychczas byłem bardzo zadowolony z mojego jinhao x750.

Kilka dni temu zamontowałem w nim naboje Rotring Art Pen Ink.  Problem w tym, że w trakcie pisania, na końcu stalówki co jakiś czas pojawia się bańka atramentu i kleksi na kartkę. Prośba o opinię czy to kwestia atramentu czy może coś się zaczęło dziać z piórem?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik, doskonała wskazówka. Po odkręceniu korpusu okazało się, że szyjka naboju miała delikatne (prawie niezauważalne) pęknięcie.
Naboje rotringa wydają się nietypowe (są dość małe i nie wchodzą tak pewnie, z klikiem jak to zwykle bywa). Już martwiłem się, że to kwestia niedopasowania naboju, ale po wymianie na inny egzemplarz okazało się, że nabój siedzi dość pewnie. Ponadto, problem kleksowania zniknął. Dzięki Ci dobry Człowieku!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, piornik napisał:

Mechanik, doskonała wskazówka. Po odkręceniu korpusu okazało się, że szyjka naboju miała delikatne (prawie niezauważalne) pęknięcie.
Naboje rotringa wydają się nietypowe (są dość małe i nie wchodzą tak pewnie, z klikiem jak to zwykle bywa). Już martwiłem się, że to kwestia niedopasowania naboju, ale po wymianie na inny egzemplarz okazało się, że nabój siedzi dość pewnie. Ponadto, problem kleksowania zniknął. Dzięki Ci dobry Człowieku!

 

Zdrówka, cieszę się, że byłem pomocny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta talica jest baaardzo niedokładna i w ogóle nie odnosi sie do zamienności i pasowania róznycj konweterów tłoczków do różnych piór, są w sieci dużo dokładniejsze opracowania.

Np. Do Aurory pasuje konwerter Parkera, Parker ma różnych modeli tłoczków co najmniej 5, Do Caran d" Ache pasują wszystkie tłoczki o tzw. standarcie europejskim - szczególnie do modele 849, który sprzedawany jesst bez tłoczka, itd, itd... Pilot/Namiki 2 modele z obecnej produkcji częściowo wzajemnie wymienne CON-70 ze wzhlędu na budowę i rozmiar nie pasuje do serii VP, natomiast jest wciąż ogólnie dostepny model CON-20, już nie produkowany, natomiast linia MR używa standartu europejskiego...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...