Jump to content

drapiąca w jednym kierunku stalówka


Guest

Recommended Posts

Kupiłem jakiś czas temu Kaweco V85 ze zdemolowaną skuwką, mając nadzieję, że kiedyś ją odnowię (ew. wymienię). Chciałbym to piórko mieć w użytku, ale na przeszkodzie stoi stalówka, a konkretnie jej przypadłość. Drapie. Nie zawsze, ale tylko kiedy ruch piórem odbywa się w górę, przy normalnym pisaniu (prawa ręka). Zakładając w miarę naturalne ułożenie ręki i pióra w niej, przy ruchu ku górze kartki następuje drapnięcie. Jakaś ostrość wyczuwalna jest nawet przy przejechaniu po stalówce palcem. Ale nie mogę niczego wypatrzeć pod lupą.:/ Mam też wrażenie, ale mogę się mylić, bo to jedyne Kaweco V85 jakie widziałem, że pióro jest ciut suche, a przy tym listki stalówki chyba naciskają na siebie, ale to tylko wrażenie wynikające z tego, że przy dotknięciu (niezbyt mocnym) czubka stalówki usłyszałem cichy klik i listki naskoczyły na siebie. Podpowiecie jakiś pomysł na wyjście z drapiącego impasu?

Link to comment
Share on other sites

Czasem trafiam na takie stalówki. Możliwe, że to efekt czyichś wcześniejszych zabiegów "naprawczych". Prawdopodobnie skrzydełka są za bardzo ściśnięte, a przy tym nie do końca równo leżą i przeskakują (nie lubię tego uczucia). Drapanie powoduje prawdopodobnie ostra krawędź ziarna - możliwe, że poprzedni użytkownik trzymał pióro bardziej płasko przy pisaniu i powstał "dziób" na samym czubku.

Upierdliwe, ale da się zrobić, tylko zajmuje dużo czasu. Nie wolno się spieszyć, żeby nagle nie zostać ze stalówką bez ziarna. ;)

Link to comment
Share on other sites

Stawiam na to, że ktoś naprawiał, bo na spływaku jest ślad po tarmoszeniu:/ Pracujemy sobie spokojnie na stalówką. Mam nadzieję, że uda się bez zniszczeń dojść do porozumienia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...