Skocz do zawartości

Parker Sonnet Crocodile Vermeil SE


ArielN

Polecane posty

Edycja specjalna! – krzyknął sprzedawca. Nigdy nie będzie miał Pan okazji, aby je kupić, jeżeli nie zrobi Pan tego teraz! Liczba dostępnych sztuk maleje z minuty na minutę…

ver2.jpg

Ile kosztuje? – zapytałem. 1699 zł. Tanio, prawda?

Nie, nieprawda – odrzekłem i wyciągnąłem z torby etui identyczne z tym, które właśnie oglądałem. Otworzyłem je i pokazałem sprzedawcy własny egzemplarz i podałem cenę jaką za niego zapłaciłem.

Nie wiedział co ma powiedzieć… Od tamtej pory nie chodzę do tego sklepu.

ver1.jpg

Crocodilem nie napisałem ani słowa, nie zamoczyłem nawet stalówki w atramencie, więc recenzja będzie miała nieco inny charakter.

Wykonanie:

Chciałoby się powiedzieć „misterne wykończenie”, ale chcieć to nie znaczy móc. Na pierwszy rzut oka jakość wspaniała, po przyjrzeniu się zdanie ulega zmianie.

Widać brak perfekcjonizmu. Dla przykładu 2 spostrzeżenia:

1. Sekcja, w której obsadzana jest stalówka powinna być idealnie równa, gładka. Nie jest, ponieważ przecinają ją dwie podłużne, pionowe względem ułożenia stalówki, linie, sprawiające wrażenie nieusuniętych po łączeniu dwóch elementów ją tworzących. Zupełnie jak rozcięta na pół, a następnie złożona cytryna. To wada każdego nowszego Sonneta.

2. Żłobienia na korpusie stają się nieregularne przy jego zakończeniu.

To ma być edycja specjalna? SE? Wolne żarty…

ver3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...