Skocz do zawartości

Cześć


grzechum

Polecane posty

Cześć, 

mam na imię Grzegorz (co łatwo wywnioskować z loginu) i jestem nowy na tym forum. Tak szczerze, to czytałem już wcześniej, lecz zarejestrowałem się z błahego powodu. Przyszło do mnie pióro z ChRL z zakrytą stalówką i nie mam pojęcia jak je napełniać. Z odkrytą to wiadomo, że zanurzyć stalówkę w słoiczku i zaciągnąć atrament. W tym nie mam pewności...

Ogólnie mam kilka piór z Chin. Pierwsze jakie przyszło, to Baoer 388. Pisze mi się nim dobrze, jest tanie.

Studiuję w Szczecinie. Na moim kierunku widziałem może jeszcze z dwie osoby, które piszą piórem, ale chyba tylko ja przed wykładem wyciągam słoiczek z atramentem i napełniam pióro. Sprawia mi to zadziwiającą przyjemność, chociaż się przy tym brudzę (brak wprawy). 

Piórem piszę od ok. 3 miesięcy. Wcześniej przez jakiś czas w podstawówce pisałem piórem z marketu, ale niezbyt dobrze to wspominam. Pełno plam, brudne dłonie, naboje. Teraz jest nawet czyściej, niż pisałem długopisem. 

Na pióro zdecydowałem się, po pisaniu na czacie winiarskim na innym forum. W dodatku pióro kojarzy mi się z powagą, czymś lepszym. Takie działanie na psychikę. W dodatku stwierdziłem, że przyda mi się to w przyszłości, gdy wreszcie ukończę studia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Pióro z zakrytą stalówką napełnia się dokładnie tak samo. Stalówka w atrament i zaciągamy, tylko część kapturka też musi być zanurzona, żeby wewnątrz poziom atramentu sięgał do tego otworku do zaciągania.

Jak już forum czytałeś wcześniej, to teraz zacznij się odzywać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To macie bardzo małe grupy. U nas są średnio po 30 osób. 

Jest szansa, że jedna dziewczyna z innej grupy będzie chciała pisać piórem. Te chińczyki jej się spodobały. 

Sam piszę baoerem 388. Pióro tanie i w miarę ładne. Póki co, to nie myślę o droższych piórach, bo jak mi się chińczyk zgubi, albo zepsuje, to niewielka strata. Jak już to pióro przyszło, to poczułem impuls do zamówienia kilku kolejnych. Muszę teraz znaleźć tylko konwerter do jinhao x750, bo gdzieś mi się zapodział, gdy wczoraj przepłukiwałem pióra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzegorzu na forum! :D 

Napełnianie przed wykładem jest dosyć specyficznym pomysłem, domyślam się, że nawet pośród użytkowników tego forum mało powszechne- ryzyko ubrudzenia jest nie małe... Ja wolę nosić kilka różnych piór ;) 

23 godziny temu, alrun napisał:

Zacznij szerzyć piórozę na studiach! U mnie w 11-osobowej grupie już 3 osoby piszą piórem! :D

Także przyłączam się do tego głosu- może wyniki mojej działalności są mniej widoczne,  ale też parę zaczęło pisać :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...