Jump to content

Michal1122

Użytkownicy
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Michal1122's Achievements

XXF

XXF (1/6)

  1. Montegrappa Armonia jest dostępna jeszcze czerwona, zielona i biała. Co do Conklinów czy prócz nazwy nieszczęsnej miejscowości, wszystko z nimi ok? Co do mojego parkera chyba muszę się rozejrzeć rzeczywiście za jakimś serwisem, chociaż swoje już napisał, więc pytanie czy cena naprawy ewentualnej nie przekorczy jego rzeczywistej wartości, wydaje mi się że na początku pisał lepiej, więc coś pewnie szło by poprawić. Teraz jeszcze w oko mi wpadł Cross ATX, trochę tańszy i podoba mi się, tylko nie wiem co to za stalówka (https://www.bazarnik.pl/art-pismienne/marki/cross/piora-wieczne/pioro-wieczne-cross-atx-niebieskie-pvd,p1652384234) bo ani na złotą ani na srebrną nie wygląda, czy to dobrze piszące pióro?
  2. W dzisiejszych czasach właśnie ogranicza się to raczej wszystko do domowego zacisza, więc zguby się aż tak nie boję A jak te pióra które wymieniasz mają się npp do parkera urbana którym teraz pisałem? Czy drapanie papieru i przerwy w atramencie też się zdarzają często, czy poprzednio wyjątkowo źle wybrałem, bo płaciłem z tego co pamiętam znacznie więcej niż 50zł. Jeszcze mam pytanie co do stalówek, czy M np pisze "gładziej" niż F?
  3. Witam serdecznie, ostatnio zacząłem przymierzać się do zakupu nowego pióra. Od jakiś 2 lat piszę prakerem urbanem F, jednak momentami nieco denerwuje mnie to pióro, drapie, czasami muszę mocniej docisnąć i przejechać kilkukrotnie tą samą linię aby coś napisać. Postanowiłem więc zainwestować w jakieś lepiej piszące pióro i bardzo wpadły mi w oko pelikany m200 i m205, czy uważanie że to dobry wybór? Opinie z tego co widzę są bardzo różne. Prócz pelikanów podobają mi się Montegrappa Armonia, Monteverde Giant, Cross Century 2, Sailor 1911, Conklin Duragraph. Które z tych piór byłoby najodpowiedniejsze? Może w tych kwotach (max 600, im mniej tym lepiej, ale za jakość i komfort pisania wolę zapłacić więcej w tych widełkach, niż potem żałować) uważacie że jest coś innego znacznie odstającego jakością od reszty? Dodam, że piszę sporo, studia, notatki, korepetycje i zależy mi na tym aby pisało się przyjemnie i żeby możliwie jak najmniej męczyła się ręka. Dziękuję za wszelkie rady. Pozdrawiam
×
×
  • Create New...