Skocz do zawartości

Wojtek

Użytkownicy
  • Ilość treści

    78
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Wojtek

  1. 5 minut temu, Michał76 napisał:

    Być może się mylę ale w moim przekonaniu w przypadku np. Lamy Safari to nie kultowość a popularność, te dwa określenia dzieli bardzo mała granica. Mimo wszystko dla mnie tego typu pióra nie będą kultowe, popularne jak najbardziej. Z drugiej strony tą całą kultowość też można wsadzić między bajki, każdy może sobie sam stworzyć taką listę kultowych piór, sam może uznać wg.swojego mniemania że te jego wybrane pióra są kultowe, dla niego kultowe. Mnie np.nie przekonuję wmawianie że "coś"jest kultowe bo ktoś tak sobie wymyślił lub uznał za kultowe, to jest wszystko trochę sztuczne. No ale z czasem te wybory tak mocno wgryzają się w świadomość ludzi że już tak zostaję i każdy z tym się zgadza ;)

    Tu się zgadzam - cienka jest linia odgradzająca kultowość i popularność. Poza tym tu chodzi raczej o zabawę a nie wmawianie komuś, że coś jest kultowe / popularne / fajne.

  2. 16 godzin temu, Michał76 napisał:

    @Bartosz_T Dobre :D Z Watermanem jest faktycznie drobny problem bo ogólnie cała firma(marka)jest uznawana za kultową ale można do listy dołączyć legendarne modele lub jeden z nich, Waterman 100 Year Pen a na Hemisphere przyjdzie jeszcze czas ;) choć już jest często wymieniany jako kolejny kandydat. Dla mnie osobiście ta "kultowość" stwarza problem, jakoś automatycznie kojarzy mi się tylko ze starymi piórami, dzisiejsze pióra nie widzę  w tym zacnym gronie. Mam wrażenie że dzisiejsze pióra nie robi się już po to by stały się kultowe. Ale wśród nich pewnie za kilka kolejnych lat wyłoni się następne "pokolenie" które być może będzie aspirować do miana kultowych.

    Moje rozumienie "kultowości" polega na tym, że dotyczy ono piór, które przetrwały próbę czasu. Pomimo upływu lat nadal są znane i czasem używane. I to pewnie dlatego, w moim odczuciu, ta "kultowość" dotyczy piór raczej starszych. Choć oczywiście zdarzają się wyjątki (Lamy?) gdzie pióro nowoczesne błyskawicznie robi karierę i staje się ulubieńcem dużej rzeczy osób.

    A tak gwoli odświeżenia pamięci, właśnie tym sobie piszę 🙂

    IMG_1092 (1).jpg

  3. Dnia 2/23/2017 o 21:03, zara99 napisał:

    są,

    http://www.kaligrafia.edu.pl/filie/kaligrafia-w-lodzi/74-kaligrafia-w-lodzi-2016.html

    WARSZTATY kaligrafii w Łodzi odbywają się w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ulicy Krzemienieckiej. W grupie prowadzonej przez Aleksandrę Ćwikowską gromadzą się zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane, dzięki temu zawsze dobry moment, aby dołączyć do pracy skryptorium albo żeby zapisać się na jedne warsztaty. Na każde spotkanie możemy zaproponować miłośnikom pięknych liter inny krój pisma, ale z prowadzącym można też ustalać indywidualny program nauki.

    Moja córka była na tych warsztatach. Bardzo fajne i ciekawe, ale dla mocno początkujących. I trwają chyba ok. 4h !

×
×
  • Utwórz nowe...