Skocz do zawartości

zara99

Użytkownicy
  • Ilość treści

    149
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez zara99

  1. Dnia 28.01.2020 o 23:07, Wieczny wagarowicz napisał:

    Powyżej masz screen tego, czego używam. 
    Mnie to wystarcza. Bo i tak nie wymieniam sie próbkami z innymi. To, co w atramentach mnie interesuje najbardziej, to kształt butelki, jej forma; zawartość jest na drugim miejscu. 
    Acha... program ogarnia również i to, co gdzie wlewam... Jest tak elastyczny, że tę bazę danych mogę dowolnie kształtować. 

    super,

    na Twoim insta jest zdjęcie,  jakieś takie  coś Visconti_vs_Oase_Malala ,

    nie wiem co bo nie raczyłeś opisać. po kształcie butelki lewej zgaduje, ze japończyk ale nie wiem czyj i jak się nazywa, po kształcie butelki prawej zgaduje, że Visconti ale nie wiem który kolor
    ten sam kształt butelki japończyka opisujesz jako : oase malala i  oaso malala, gugiel  nic mi nie zwraca na takie przeszukania dostaje "oasis masala" zupełnie nie na temat

    raczysz się podzielić wiedzą podstawową : nazwa atramentu, producent, kraj pochodzenia.. było by miło gdyby jeszcze sklep, z którego atrament został nabyty...?
     

    mi wszystko jedno jakiej aplikacji użyjesz, byle informacja była pełna, bo hasztag to nie jest informacja wyczerpująca
    dziękuję

  2. re: W monitorowaniu przesyłki pojawiła się informacja, że paczka jest od kilku dni w kontroli celnej.

    kupilam pioro na dropie, z usa, i też w monitorowaniu "stało", że wylądowało w kontroli celnej, żadnej info z poczty nie miałam,  znalazłam adres email i dowiedziałam się jak niżej, cyt.:"

    Odbiorca przesyłki powinien otrzymać od Poczty Polskiej S.A. zawiadomienie o konieczności dopełnienia formalności niezbędnych do objęcia towarów procedurą celną.
     
    W celu objęcia towarów procedurą celną odbiorca powinien dostarczyć dokumenty potwierdzające zakup (faktura, paragon, zamówienie) oraz dokonanie płatności.
     
    Powyższe dokumenty można złożyć osobiście, listownie lub za pomocą maila. 

    Oddział Celny I Pocztowy w Warszawie

    Delegatura Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego I w Warszawie

    ul. Łączyny 8

    00-900 Warszawa

    tel.: 22 545 16 00

    fax: 22 548 13 41

    e-mail: sekretariat.ucs.441010@mf.gov.pl  "

    i załatwiłam wszystko emai'em na adres jw. i przysłali z rachunkiem na cło, 23%vat, koszty kontroli.

     

  3. ciekawe znalazłeś :)   Sailor robił pocket pen'y, ale nie są pancerne tylko zwyczajnie nieduże i nie zakręcane.

    ale ja mam coś z oczami, bo nie widze stalówki w Schon clip pen,  a Inventery jest z mosiądzu i będzie miało specyficzny zapach w czasie użytkowania. chodzi mi li tylko o to żebyś to uwzględnił. ja bym szukała szczotkowanej stali.

    powodzenia w zakupach i pochwal się kiedy już nabędziesz :)

  4. Wiesz, Krecik preferuje duże, ciężkie pióra, mając "malutkie dłonie" więc ja bym nie była pewna co dla Niej oznacza "gruba kreska". Ja preferuje duże pióra jak np.: Conklin duragraph i dłonie mam długie bo nie szerokie, więc można się uprzeć, że "duże".  Ahab jak najbardziej podpada pod wymagania krecikowe:  klasyczne, duże (fakt nie ciężkie) kolor obojętny :) 

    Dopiero jak nam Krecik pokaże przykład kresek: cienkie kontra grube, będziemy pewni. A osobiście widziałam i pisałam Ahabem szczodrze podającym atrament, mięciutkim  i nie była to cienka kreska, zdecydowane M. Jak najbardziej do pisania codziennego. Do zaproszeń, żeby był flex, to polecam stałowkę z obsadką. Każdy ma jakiś punkt widzenia i żaden nie jest jedynym i najlepszym.  Daj szanse :)

  5. Natalia, 

    tak jak Aventador uważam, że powinnaś sobie darować pisanie piórem jeżeli nie chcesz zmienić sposobu trzymania narzędzia.

    poprostu zniszczysz stalówke i będzie Ci przykro. pisanie piórem różni się od pisania długopisem min. siłą nacisku: długopis trzeba "wciskać" w papier a pióra nie. wciskanie pióra skończy się jego zniszczeniem :(  

    namawiam na spróbowanie zmiany nawyków  :)

  6. Jezeli chcesz pisac ladniej to zacznij (jak już Ci radzono) odrywać rękę od podłoża. 

    Trzymając ołówek czy  pióro podnieś dłoń tak żeby tylko paznokcie dwóch ostatnich palców ślizgały się po papierze. Zacznij od kresek lewa prawa, góra dół. Twoje litery sa wymęczone, każda stawiana osobno i rozmaitych wymiarów np.:  o i ó powinny być tej samej wyskokości a nie są. Poszukaj w sieci i może na youtubie lekcji o spencerianie, nie po to aby tym krojem pisać ale po to, żeby zobaczyć jakie ćwiczenia należy wykonać zanim zacznie się pisać.  Do ćwiczenia wystarczy ołówek, nawet będzie lepszy bo ilekroć złamiesz grafit to będziesz wiedział, że zamiast pisać usiłujesz przebić kartkę na wylot.  Ćwiczenia to  rysowanie elips, falek,  szlaczków jakgdyby jednym ruchem bez przerywania pisania w celu przesunięcia ręki. Jak nabierzesz luzu w rysowaniu szlaczków jak np.: same u otwarte jedno przechodzące w drugie, to dopiero wybież krój pisma do którego serce najbardziej Ci się rwie. 

  7. ładnie pisał Twój tata.  a i 'temperówka na żyletkę ' - najlepsza jaką znam, ale swoją zgubiłam i już nie mam. można było mieć grafit długi wedle życzenia i potrzeb. eh..

    nie wiem czy nie jestem dyslektykiem, mój brat jest, ja podobno nie, ale 'zjadam' litery kiedy piszę szybko. na klawiaturze nagminnie przestawiam kolejność liter a piszę bezwzrokowo. może nie jesteś całkiem dyslektyczny? :) 

    mniemam, że nie przykładam się  wystarczająco. może też spróbuj pisać wolniej? a w celu  wyrobienia literek  maczanką bo to znacząco spowalnia pisanie i można by się skupić na kształcie literek. 

×
×
  • Utwórz nowe...