Skocz do zawartości

Eclat de Saphir


visvamitra

Ankieta  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten atrament



Polecane posty

Spółka J. Herbin jest firmą z tradycjami, na rynku funkcjonuje od 1670 roku. W oficjalnej linii dostępnych jest 30 kolorów:

 

J+Herbin+Fountain+Pen+Ink++Available+in+

 

Planuję przygotować zestawienie całej linii 30 kolorów (bez serii 1670). Szukam próbek następujących Herbinów .

 

Eclat de Saphir może się podobać - z jednej strony ma intrygującą nazwę (zresztą w moim odczuciu francuzi proponują najciekawsze nazwy dla atramentów, trochę poetyckie, niebanalne, no i po francusku a po francusku wszystko brzmi lepiej) z drugiej całkiem rozsądny kolor. Mnie nie zachwyca za bardzo, bo nie przepadam za niebieskimi wpadającymi w fiolet.

 

Ekspresjonizm abstrakcyjny

 

EfEHKi.jpg

 

 

Krople atramentu na ręczniku kuchennym marki Queen 

 

cdLBwF.jpg

 

 

SOFTWARE ID

 

 

cMCEib.jpg

 

Zakres koloru

 

tWEfVG.jpg

 

 

Kalendara - Kaweco Classic Sport, eyedropper, stalówka B 

 

 

LjPWGz.jpg

 

 

q4Gt4M.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, używałem tego koloru ok. 2 lata temu przez kilka miesięcy i nie przypominam sobie, żeby mi kiedykolwiek tak "zalatywał" fioletem. Chociaż w sumie tylko na ręczniku wygląda na fiolet, a w piśmie już normalnie, tak jak go pamiętam.

 

Koniec końców "zdradziłem" go z Iroshizuku kon-peki, którry jest moim "Niebieskim Nr 1" do dziś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...