Skocz do zawartości

Pelikan Cognac - przerywa


kriis88

Polecane posty

Tak w zasadzie to nie wiem czy pióro ma problem czy tak ma być. Chodzi o to, że pisze normalnie ale gdy próbuję zrobić szybką i zamaszystą parawkę to przerywa. Inne pióra raczej nie mają takiego efektu. Zastanawia mnie to, ponieważ kiedyś ten Pelikan spadł mi z ok. 1 Metra i wbił się pionowo w gumową wykładzinę - jak rzutka w tarczę. Spanikowałem ale stalówka wygląda ok, żadnych wygięć i odkształceń zauważyłem tylko to przerywanie podczas szybkiego i zamaszystego pisania. Niestety nie pamiętam czy przed zdarzeniem było tak samo...

Czy myślicie, że faktycznie opisywany przypadek stanowi jakąś drobną lub większą usterkę?

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obejrzeć pod lupą stalówkę, czy jest ok po upadku. Skrzydełka mogły się przemieścić. Mogła się również przesunąć w głąb względem spływaka, co ogranicza przepływ.

Albo po prostu tak było od początku. Zdarza się, że takie jest wykonanie stalówki, np połówki końcówki "irydowej" są nie równomiernie rozcięte, albo szczelina jest bardzo mała, co ogranicza przepływ. Wtedy trzeba tuningowac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie potrzeba magików :)

Stalówka raczej nie jest uszkodzona, w spływaku też siedzi poprawnie.

Więc myślę, że nie będzie szkodzić, jeśli zaczniesz od dobrego płukanka. Spróbuj rozebrać na części spływak i stalówkę, obejrzyj ten rowek w spływaku, może jest nie teges :) Tzn, podaje za mało atramentu?

Jest jeszcze sposób na paznokcia :) Z wyczuciem odginasz stalówkę na paznokciu. Gdzieś tutaj był  nawet film o tym. 

Poczytaj jeszcze ten temat - problem jak Twój :

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/8053-pi%C3%B3ro-przerywa/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...