Skocz do zawartości

Pelikan M205 Duo Highlighter


Romii

Polecane posty

Witajcie,

 

Dzisiaj 2 zdjęcia i skan na których jest próbka pisma atramentem Pelikan M205 Duo Highlighter.

Atrament występuje w dwóch kolorach: żółtym i zielonym - jak popularne zakreślacze.

Na pudełku informacja żeby nie używać go z innymi akcesoriami niż Pelikan M205Duo.

Ja oczywiście postanowiłem atramenty sprawdzić i napełniłem nimi najtańsze dostępne pióra

BEIFA po 1,95zł w Real-u :). Żółty mam już około miesiąca, zielony dopiero kilka dni.

Jak na razie z piórami nic się nie dzieje - atrament niczego nie uszkodził, nie zasechł, nie stracił koloru.

Wygląda tak, jak powinien wyglądać. Pisze się nim ciekawie - inaczej niż wszystkimi innymi dostępnymi atramentami.

Przepływ jest dobry, zielony nawet trochę cieniuje.

Zdjęcia wykonane smartfonem bez lamy oraz z lampą "błyskową" LED.

Trzecie zdjęcie to próba skanu - jak widać skaner zmasakrował całkowicie kolory i niestety nie odda ich lepiej.

Nie nadaje się do skanowania takich rzeczy.

 

Jeśli ktoś potrzebuje zakreślacza w piórze to te atramenty są genialne i naprawdę polecam.

 

2e9915a4fed6.jpg

4993b9b4c007.jpg

d1b4a46b5736.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Trochę już zaprzyjaźniłem się z tym atramentem, więc sądzę, że mogę podzielić się spostrzeżeniami, ale ze względu na jego niską popularność uważam, że raczej nie warto zakładać oddzielnego tematu i mam nadzieje, że @Romii jako założyciel tego nie będzie miał nic przeciwko, że właśnie tu dodam kilka słów od siebie.  W związku z tym, że często używam zakreślacza ucieszyłem się, gdy odkryłem ten właśnie atrament. Ze względu na gabaryty typowych zakreślaczy,  uważam je za dość nieporęczne, a teraz miałem  możliwość używać w tej roli pióra. Informacja producenta, że jedynie pióro Pelikan M205 jest przystosowane do stosowania tego atramentu i nie należy używać go w innych piórach, trochę mnie zaskoczyła, ale i tak musiałem to sprawdzić. Po zalaniu go do pióra no name, nic szczególnego się nie wydarzyło, poza tym, że dało się poczuć trochę większy "opór" podczas pisania, a po dwóch dniach nie ruszyło od przyłożenia i musiałem użyć pokrętła konwertera, żeby zaczęło pisać. Ale poza tym da się swobodnie nim pisać i innych problemów nie odnotowałem.  Zupełnie inaczej jest po zalaniu tym atramentem pióra Jinhao 992. Kreska jest mokra, pióro pisze bardzo przyjemnie i za każdym razem rusza od przyłożenia bez najmniejszego zawahania oraz nie zauważyłem żadnego przerywania, niezależnie od tempa kreślenia linii. Ostatnio pióro leżało nieużywane przez cztery dni i również zaczęło pisać bezpośrednio po dotknięciu papieru :D.  W dodatku jako demonstrator wygląda niesamowicie po zalaniu tym atramentem, choć to subiektywna ocena jak każda określająca wygląd ;), ale na pewno przyciąga uwagę na tyle, że nie da się przejść obok niego obojętnie. Do tej pory nie zaobserwowałem jakiegoś negatywnego wpływu tego atramentu na oba zalane pióra, co może wskazywać, że ostrzeżenie producenta o tym,  iż atrament ten nie nadaje się do stosowania w innych piórach niż Pelikan M205, jest raczej chwytem marketingowym. A może po prostu miałem szczęście i udało mi się trafić na egzemplarz Jinhao, który akurat świetnie współpracuje z tym atramentem :D.  Zapewne jeszcze lepsze efekty można uzyskać przy zalaniu pióra ze stalówką np. italic 2,3, wtedy kreska będzie prawie jak ze zwykłego zakreślacza ;). Co do pisania atramentem w takim kolorze to od strony technicznej można, ale odczytanie napisanego tekstu będzie dość kłopotliwe,  jednak jeśli komuś to nie przeszkadza, to czemu nie. Za to jako zakreślacz sprawdza się idealnie i bardzo ładnie wyróżnia zarówno podkreślony lub zakreślony fragment z pomiędzy zapisanego tekstu. Zamazywałem również tekst napisany piórem przy użyciu turkusowego atramentu Pelikana 4001 w celu sprawdzenia, czy mocno go "rozmaże", ale ku mojemu zaskoczeniu w zasadzie nic się nie rozmazało, co widać na załączonym zdjęciu. Poza tym zalewając konwerter nie do końca umyłem go po poprzednim, turkusowym atramencie i przypadkowo uzyskałem piękny zielony kolor, równie intensywny jak ten żółty, który w dodatku jeszcze cieniuje litery przy pisaniu. Ponadto tekst nim napisany jest dużo bardziej czytelny niż żółtym - ale nadal szału nie ma :lol:. Ta zieleń w roli zakreślacza sprawuje się w zasadzie tak samo jak żółty, czyli bardzo dobrze. Jednym słowem, jeżeli ktoś potrzebuje zakreślacza, a denerwują o grube i nieporęczne "flamastry" to moim zdaniem może spokojnie zamienić je na pióro zalane tym Pelikanem. 

b2294d91c50c4e77med.jpg

3e201cd4a44ec7b1med.jpg

bbcec5cc2839b939med.jpg

A tu jest kolor atramentu w konwerterze, uzyskany do zmieszaniu z turkusowym:

22475e9ffebd508fmed.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ice Dzięki, świetny opis tego atramenty. Też kiedyś się nad nim zastanawiałem, żeby mieć zapas zakreślacza "na życie". Przyda się. Podobno jak załaduje się do  pilot parallel to ma się praktycznie niezniszczalny podkreślacz. Chociaż myślałem raczej o uzupełnianiu podkreślacza Preppego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cieszę się, że te informacje komuś się przydadzą. Nie minęło co prawda zbyt wiele czasu, ale pióro i atrament mają się dobrze. Pióro używane codziennie, jednak zdarzają się 2-3 dniowe przerwy po których rusza od przyłożenia. Nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków współpracy "zwykłych" piór z tym atramentem.  Zalanie parallela może dać dużo lepszy efekt - praktycznie 100% zakreślacz:D, chciaż i przy użyciu Jinhao zakreślenie jest bardzo widoczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...