Skocz do zawartości

Aurora Optima Flex


Polecane posty

To moja druga Aurora, kupiona z ciekawości dla stalówki flexującej, o urodzie Optimy nie będę pisał, to sprawa subiektywna, choć w moim wypadku to podstawowy warunek :)

Pióro Aurora Optima wykonane w całości z czerwonego auroidu, choć wg mnie właściwsza nazwa dla koloru to – czerwień koralowa.

Jest to wersja limitowana ze stalówką  flex, wykonana w ilości 330 numerowanych egzemplarzy.

Optima to dosyć duże pióro, z tradycyjnym tłokowym systemem napełniania atramentem. Tłoczek działa świetnie, lepiej jak w moich Pelikanach.

Korpus wyposażono w   przeźroczyste okienko podglądu poziomu atramentu w zbiorniczku.

Na skuwce metalowy pierścień ze wzorem meandru, opatrzony grawerowanym napisem Aurora.  Pióro wykonane perfekcyjnie, nie zauważyłem żadnych uchybień.

O właściwościach piśmienniczych jeszcze niewiele mogę napisać, stalówka jest długa i szczupła, obficie podająca atrament. Niestety jak na klasyczny flex trochę za sztywna, mam nadzieję że tylko na początku, potem może się ułoży. Grubość kreski od „F” w górę.

Piórko sprzedawane w dużej eleganckiej kasecie.

 

 

Trochę danych technicznych:

Duża stalówka złota 14k, rodowana

Rozmiar stalówki – „F“, typu flex

Wymiary całkowite – 138mm x 15mm

Korpus  – 125mm x 13mm 

Skuwka – 60mm x 15mm 

System napełniania – tłokowy

Waga – 20 g

 

fe51d5ecc06756a5.jpg

d6458a9e9de302a8.jpg

e3f24dad0d2bf2e7.jpg

bf47bc51594e61ef.jpg

b1a1e09e37a27217.jpg

b9b813780196a14b.jpg

459012ec48038bcc.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je dopiero od dwóch dni, dopiero dzisiaj je napełniłem.

Pierwsze wrażenia - bardzo ładne, świetnie wykonane i bardzo wygodne, długaśna stalówka daje dużo więcej możliwości o standardowej

Muszę je rozpisać i dobrać atrament, do tej pory same pozytywne wrażenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzeczowa, prosto przedstawiona prezentacja nowego nabytku, krótko i na temat. Pióro samo w sobie ładne, miałem to pióro, model 2012 Black Pearl (Nero Perla). Sprzedałem wraz z kilkoma sztukami innych piór, głównie typu piston filler. Nie odpowiadają mi te pióra, parę lat wstecz zafascynowany piórami, odkupywałem pióra po okazyjnych cenach, znajomi pozbywali się nietrafionych prezentów itp. Trafiały się czasami ciekawe kąski. Przeszło mi zbieractwo, co wartościowsze zacząłem sprzedawać. Nie kolekcjonuję piór, przeszła mi pióroza, dzisiaj jestem tylko użytkownikiem, pragmatykiem który ma wyrobione upodobania których się stale trzyma. Niestety pistony nie spełniają moim upodobań, preferencji i zupełnie mnie nie interesują. Pozostało mi tylko pogratulować zakupu tym bardziej jak pióro spełnia oczekiwania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podejście pragmatyczne, po prostu pióra służą do pisania, mój nr 1. jak do tej pory to Graf, ze względu na stalówki. Największe rozczarowanie to współczesne Pelikany,  też przez stalówki, dobre ale bez charakteru. Aurora po pierwszym spotkaniu – jak najbardziej TAK.

Mam sporo piór, z większością dopóki mi się podobają, nie chcę na razie rozstawać, nie ma takiej potrzeby.

Pistony są fajne bo pojemne, a Aurora ma pokaźny zbiornik :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio twarda, zbalansowana, igielna końcówka ja mam F, trochę jak byś pisał igłą ale taką delikatną, przepływ super, jest płynięcie po papierze nawet śliskim satynowym. Wyszlifowana tak że pisze nie drapie odwrócona,  wręcz jak normalną stroną. Wygląd wiesz jaki jak z XIX wieku, zawijasy itd. Mam trzy drogie pióra nakayę, mb majstersztyka edycję specjalną 90 i z tych trzech piór aurorą piszę się najlepiej. Nie zawiódł byś się. Ja mam ten model -

aurora_optima_green_auroloide_gt_fountai

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie taka refleksja po przeczytaniu ostatniej odpowiedzi. Potrzebowałem 5 lat by doszło do mnie co mi wystarczy, czym najlepiej mi się pisze. Co wyszło? Ironia losu, to czym najczęściej pisywało się za młodu, tanimi, chińskimi plastikami z krytymi stalówkami. Moje poszukiwania zakończone, przez 40 lat zatoczyło się pełne koło, najczęściej pisałem poprzednikami Hero czy samymi Hero, Wing Sungami i podobnymi, następnie długa przerwa, powrót i szukanie, kupowanie drogich, markowych piór. Sprzedawanie wszystkiego, kupowanie na nowo i tak do finału jakim był powrót do tanich, prostych, plastików. Nie pojęte, człowiek sam nie wie czego chce i jak niewiele mu do szczęścia potrzeba ;) Jak widać te parę piór nie musi być drogie, uznanych marek, firm, to mogą wystarczyć te pióra które najbardziej nam odpowiadają, to może być Aurora, MB, Visconti, to może być stary czy nowy Parker, Waterman, Sheaffer, Pelikan i może być zwykłe, byle jakie Hero :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie co kto woli, co mu bardziej odpowiada. Mi dzisiaj pozostała tylko zabawa piórami, chodził po głowie pomysł produkowania piór ale rozeszło się po kościach, pomysł przerosły możliwości finansowe. Kupić dobre, drogie pióro to żadna sztuka, przyjemność owszem, duża, jednym to wystarczy a innym nie. Ja się bawię, kupuję byle co, szlifuję, przerabiam i niekiedy odsprzedaje coś co kiedyś przypominało pióro. To mi pozostało i z tego czerpie satysfakcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się niestety zdarza :(

Ale trudno odmówić urody włoskim klasykom lub ponadczasowym Pelikanom?, niestety ładne na ogół jest drogie. Chińczycy żeby niewiem jak się starali i tak nie zrobią ładnego pióra, ja zawsze znajduję w nich dysonanse, zwyczajnie brakuje im stylu.:(

Ps. Nie piszę o właściwościach piśmiennych, tanie pióra też miewają doskonałe stalówki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...