Skocz do zawartości

Ciężkie pióro dla leworęcznych


user

Polecane posty

W tej chwili mam MyPen Herlitza, ale ma ono trzy wady, z czego dwie pierwsze są mocno istotne:
1. jest ono strasznie lekkie
2. jest ono dość krótkie i na dodatek nie da się na nie nałożyć skuwki (sic!), tak żeby je nieco wydłużyć i obciążyć. 

Możecie polecić pióro dla leworęcznych, które jest ciężkie? Czyli chyba tylko metalowe wchodzą w rachubę... O możliwości nakładania skuwki nie wspominam, bo to potrafi standardowo chyba każde pióro (MyPen to pod tym względem chyba ewenement). 

Wolałbym nie wydawać fortuny, skoro w wersji dla praworęcznych można mieć dobre pióro już za kilkanaście złotych, jednak jestem dość zdesperowany po długich bezowocnych poszukiwaniach, więc ostatecznie jestem w stanie wydać nawet do stówy (ogólnie przymierzam się wydać z jakieś kilkadziesiąt złotych).

Edytowano przez user
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy używasz Herlitza rzeczywiście dla leworęcznych, na stalówce powinno być oznaczenie LH czy jest to zwykłe pióro a sam po prostu piszesz lewą ręką i nie ma dla Ciebie różnicy czy to pióro jest faktycznie dla leworęcznych czy "zwykłe"? Jeżeli ten Herlitz jest ze stalówką dla leworęcznych to może być problem, wybór będzie głównie wśród piór tzw.szkolnych, plastikowych uwzględniając koszt zakupu takiego pióra. Tanich, metalowych piór ze stalówką LH nie widziałem, niektórzy mają w ofercie takie stalówki ale są to pióra głównie markowe i sporo kosztujące. Z Twojego opisu wynika że szukałeś już takich piór z marnym skutkiem bo tak jest, leworęczni pod tym względem są mocno pomijani(pisząc delikatnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tu pióro nie będzie istotne, owszem waga tak i takie bym Ci polecił z "słuszną wagą" :

pol_pl_Pioro-wieczne-Jotter-PARKER-stalo

Jotter Parker stalowy, porządna sekcja, nie ślizgają się palce. Kupisz za ok. 60 - 75 zł. Natomiast istotne żebyś do niego dokupił konwerter / tłoczek i używał atramentu szybkoschnącego. Dla leworęcznych to dobre rozwiązanie, nie rozmaże się. I tu polceiłbym coś takiego: WM Florida Blue schnie raczej szybko, możesz spróbowac atramenty Diamine schną również szybko. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem powyżej, jako takich piór dla leworęcznych nie spotkałem, są owszem stalówki jak to napisał koega @syrius, natomiast wśród ludzi, których znam i piszą oni lewą ręką stalówki LH nie są w ogóle używane. Jest to jakaś ergonomia (dla mnie nieco naciągana). Najważniejsze, żeby szybko wysychał inkaust, bo niestety pisze się od lewej do prawej i leworęczna osoba będzie miała z tym kłopot. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo jest różnica, mój brat jest leworęczny nie potrafi nic napisać "zwykłym" piórem, gdy dałem mu ze stalówką LH pisał. Trochę wyolbrzymiłem, pisać, piszę zwykłym piórem ale nie wszystkie są dla niego wygodne a niektóre faktycznie nie do okiełznania, wszystko zależy od wielkości i szlifu ziarna. Brat klasycznie jak na leworęcznego pcha stalówkę po papierze a nie ciągnie jak my praworęczni i tu upatruje problem którego kolega może nie mieć, stąd moje pytanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tuszem nie ma problemu. Jedynie brakuje mi czegoś ciężkiego ze stalówką LH. Ten Jotter Parker to niewątpliwie jest ciężki, ale jest on dla praworęcznych, a nie wiem, jak to jest z wymianą stalówki (zresztą wszelkie zabawy z wymianą, o ile dałoby się ją przeprowadzić, wiązałyby się z dodatkowymi kosztami, więc szukam czegoś, co stalówkę LH będzie miało już standardowo. 

Edytowano przez user
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polecam "kocią łapę" >>> stalówkę BB. Piszę taką i nie zamieniłbym na żadną inną :) Przed chwilą zrobiłem test pisania lewą ręką - pisze super. I tu spieszę z wyjaśnieniem, trafiłem na egzemplarz, który wcale nie pisze grubo. Odpowiednik F-ki natomiast olbrzymie ziarno slizga się po papierze jak kamień do domu (oczywiście mam na myśli curling).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, user napisał:

To Lami Safari widziałem już wcześniej, ale nie jest ono z metalu, więc jest lekkie - i z tego powodu właśnie je odrzuciłem

No przepraszam bardzo - jeśli Al-Star nie jest z metalu to w/g Ciebie z czego? :roflmho:

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dane techniczne produktu
Producent

Lamy

Kod produktu

LM-0055838

Projektant

Wolfgang Fabian

Materiał

ABS, aluminium, stal nierdzewna

Może aluminium to nie stal, ale pełnoprawny metal, lżejszy, ale wagę ma większą niż plastik.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego: https://www.piorowieczne.pl/prod2886-Pioro-wieczne-stalowe-Zenith-60-Elegance-srebrne.html#szczegoly 

Napisane: "stalówka dla prawo- i leworęcznych", więc chyba to kupię, choć średnio mi ono pasuje, bo wolałbym, żeby stalówka była tylko dla leworęcznych, no ale na bezrybiu i rak ryba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LH jest skrzyżowaniem rozmiarów F i M lub czymś pośrednim między tymi rozmiarami. Gdy pisałem piórem ze stalką LH prawą ręką to pisało równie dobrze tylko grubiej, rozmiar był M. Pisząc lewą ręką tzn.udając że piszę lewą ;) stalówka LH pisze jak F. Sztuczka polega na nieco inaczej szlifowanym ziarnie, coś ala lustrzane odbicie klasycznego szlifu. To tylko przykład, nie uogólniam bo miałem tylko jedno takie pióro i tym się charakteryzowało przy pisaniu. Proponuję zakup tańszego pióra metalowego ze stalówką M, będzie pisała grubiej ale zaletą jest większe ziarno, z reguły bardzo dobrze wyszlifowane, gładkie i na swój sposób uniwersalne. @Franek pytający chyba nie rozróżnia jeszcze Safari od Al-Star może uważać że to jedno i to samo pióro. Zenith do ciężkich nie należy, choć z metalu ale na próbę czemu nie, można brać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, syrius napisał:

@Franek pytający chyba nie rozróżnia jeszcze Safari od Al-Star może uważać że to jedno i to samo pióro. Zenith do ciężkich nie należy, choć z metalu ale na próbę czemu nie, można brać :)

Pewnie tak ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@syrius A tak poza protokołem  kolega "user" złapał się na chwyt marketingowy pt: "dla lewo i praworęcznych". Osobiście podobnie jak Ty uważam, że im większe ziarno, no powiedzmy M-ka już bedzie takim "uniwersalnym" rozwiązaniem. A prywatnie doradziłbym kazdemu spróbować BB, tyle, że to ruletka - ja wygrałem, bo trafiłem idealną stalówkę, która trochę zachowuje się jak stub. Pewnie Ty byś umiał sobie tak zeszlifować, to wiesz o co chodzi... :zdrowie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zrobię, jak radzicie - kupię "normalne" pióro. A możecie polecić coś taniego i zarazem ciężkiego ze stalówką M albo BB? (dużo kryteriów, ale przy piórach "normalnych" to w przeciwieństwie do piór "wyłącznie dla leworęcznych" jest chyba spora nadzieja ;) 

Edytowano przez user
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej szukałem wyłącznie dla leworęcznych, bo poza głównym celem, jakim jest produkcja tekstu, chciałbym też poprawić sobie charakter pisma. I wyszedłem z założenia, że wyprofilowana odpowiednio stalówka będzie mnie zmuszać do odpowiedniego chwytu i wyrabiać tym samym dobre nawyki, podczas gdy stalówka tolerująca błędy nie lub też będzie to czynić w stopniu dużo mniejszym.

Edytowano przez user
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tanim i ciężkim i ze stalówką M będzie "budżetowy" Parker IM, co prawda cierpi na chorobę wieku dziecięcego, ale uleczalną :) :) :) Po kupnie trzeba mu zatkać dziurę odpowietrzającą pod klipsem. Prosty zabieg, można tam napchać nawet wosku :) . Ponieważ bez tego zasycha stalówka. Poza tym piórsko całkiem do rzeczy. Waży jak resor samochodowy :roflmho:Mało kosztuje, zmieścisz się w budzecie. Jest nie do zdarcia. I wyglada naprawdę porządnie. Poszukaj w dziale sprzedaży na PWF - wystawiłem takie kiedyś... Kupisz ze stalówką M spoko. A jak masz możliwość, to w każdym empiku sobie wybierzesz jakie chcesz. I gitara... Pozdrówka.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek Tak to jest głównie chwyt, nie bez powodu te stalówki LH są oferowane głównie w piórach szkolnych ;) to głównie M tylko po lewej stronie ziarna jak jest prawdziwą LH, bardziej wyoblona krawędź a tak ogólnie to M. Rozmiary od M wzwyż to w gruncie rzeczy bardzo uniwersalne stalówki, ziarno spore, mniej problemów przy szlifowaniu.

Z tanich markowych piór można spróbować Pelikan Jazz dzisiaj dostępne za 30zł, stalówka tylko M, metalowe. Parker IM dobra propozycja, w starej wersji jednak dla majsterkowiczów :D nowa już bez wad ale droga. Masa chińczyków nawet na Allegro coś się znajdzie, bardziej bym polecał coś od Baoer, tam mamy głównie jedne i te same stalówki coś pomiędzy F a M, bardziej M tylko loteria, jak się trafi dobre. Jest wybór tylko trzeba troszkę poszperać w sieci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@syrius Fakt, zapomniałem o chińczykach. Tam jest eldorado. Kolega "user" powinien zarzucić wędkę i kupić pakiet metalowych piór ze stalówkami M i jest wysoce prawdopodobne, że za miesiąc (w Nowym Roku) będzie cieszyć się z udanego zakupu. Bo przy kilku piórach trafi na takie jakie mu idealnie podpasuje. A przy okazji nie zrujnuje budżetu, bo za 20 $ to już można na Aliexpress zaszaleć :) .

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, p71 napisał:

Z tymi chińczykami to tak różowo nie jest – większość ma stalówki EF i F, trudniej znaleźć M-kę, nie mówiąc o grubszych.

EEEE tam... Samo przeglądanie działu "Fountain Pen" zajmie kilka godzin, kiedyś dojechałem do końca i głowa mnie rozbolała, a w międzyczasie zmienili tu i tam ofertę ;)

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...