Skocz do zawartości

Wkład lub notatnik A5 z datą i tytułem


Pawel.

Polecane posty

Kończy się mój obecny wkład A5 i szukam czegoś, co go zastąpi. Wydaje mi się, że moje wymagania nie są jakieś szczególne, ale niestety jak dotąd nie znalazłem zastępstwa dla obecnego wkładu. Obecny wkład pochodzi z pobliskiego papierniczego, ale niestety takich już nie mają, tylko zwykle klasyczne wkłady całe w kratkę lub w linie. Czego oczekuję:

  • Kartki w formacie A5, które można łatwo wyrywać, nie musi mieć dziurek do segregatora,
  • Najlepiej kratka, ewentualnie linia,
  • Wyodrębnione miejsce na wpisanie daty (nie jest konieczne, datę mogę zawsze wpisać w temacie),
  • Wyodrębnione miejsce na "temat",
  • Papier dobrze współpracujący z piórem.

Najbardziej by mi pasował wkład A5, ponieważ mam skóropodobną sztywną oprawę notesową na wkłady i po prostu bym w nią włożył nowy nabytek. Jeżeli w grę wchodzi tylko i wyłącznie notatnik, to też jakoś to przeboleję, chociaż nie jestem przekonany do takiego rozwiązania.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, ale to nie do końca to o co mi chodzi. Potrzebuję notes A5, w którym robię listę, a kartkę potem wyrywam i idzie do takiego mojego archiwum, albo przekazuję kartkę dalej. Dlatego właśnie jest dla mnie ważne proste wyrywanie kartek, piszę na całym notesie, żeby było stabilnie, a potem zapisaną wydzieram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloki Rhodii są przeznaczone do takiego właśnie wyrywania. Mają różne formaty, w tym i A5 (lub zbliżone), perforację od góry. Widziałam w linię, kropki, być może jest i kratka.  Papier bardzo piórolubny.

 

Edit: ale nie mają wyodrębnionego tytułu.

Edytowano przez Agnieszka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Minusem jest fakt, że są łączone od góry- nie wiem jak u Ciebie w okładce, ale zazwyczaj wkłada się nie od góry a z boku(od środka)...
Fajny papier jest w blokach od leclerka- ichniejsze bloki, mają pomarańczową okładkę, na wzór rhodii są zrobione; papier podobny do oxforda. Ja mam A5 i A4, ale były jeszcze/chyba/w A6. No i cena... Nie wiem jak dużo wykorzystujesz, ale są w okolicach 5zł/80kartek :D Tylko, tylko- wbrew pozorom dostępność jest fatalna... swego czasu miałem zeszyt z tej samej serii kupiony około roku/półtora temu, szukam od września i nic :( Bloki widziałem po raz pierwszy ostatnimi tygodniami i to tylko w kilku sztukach(z czego połowę zabrałem :roflmho: )

Edytowano przez -Mateusz-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładkę mam otwieraną na bok, ale blok jest wkładany od góry i potrzebuję właśnie blok łączony od góry :)

Leclerca mam kilka minut drogi od domu i właśnie tam najczęściej chodzę po zakupy. Przyznam szczerze, że takich bloków u siebie jeszcze nie spotkałem, za to zeszyty się trafiają. Ostatnio przywożą głównie Oxforda, ale w A5 są tylko zeszyty, bloki owszem są i to nawet w kilku wersjach wykonania, ale niestety tylko A4.

Chyba muszę przy każdych zakupach zerkać na półki z zeszytami, może w końcu trafię :)

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...