Skocz do zawartości

Cześć wszystkim


Pawel.

Polecane posty

Przeglądam już to forum od jakiegoś czasu, głównie przeglądając recenzje piór, atramentów oraz różnego rodzaju notatników.

Piórem piszę już od jakichś 20 lat z przerwami na długopisy i ołówki.

Moja kolekcja piór nie jest zbyt duża, ale najważniejsze dla mnie jest to, że dobrze mi się nimi pisze i dobrze leżą w dłoni. Najczęściej piszę piórami tzw. szkolnymi. Nie są to żadne pióra markowe, są kolorowe z napisem "university" i napisem na stalówce Iridium Point. Mam je już ok. 20 lat i cały czas piszą bardzo dobrze, wystarczy tylko co jakiś czas je dobrze wyczyścić. Może dla niektórych to profanacja, ale użytkuję je z nabojami, bo jednak w pracy jest to o wiele wygodniejsze, tym bardziej, że w piórze mam zawsze da naboje i nie muszę się zastanawiać czy mam zapasowy przy sobie. Kolejne moje pióro, to Inoxcrom, niestety nazwy modelu nie znam. Jest to pióro mniejsze niż owe "university", ale mimo to dobrze leży w dłoni i dobrze się nim pisze. Jest to moje pióro typowo do pisania w domu. Moje ostatnie (chyba jeszcze) sprawne pióro to Hero 330 z początku lat 90. Ze względu na sposób napełniania za pomocą gumki, leży już od dawna nieużywane. Z sentymentu trzymam jeszcze tanie pióro ze stalówką "Iridium Point Germany", które dostałem chyba od siostry jakoś na początku lat 90 i to właśnie ono służyło mi do nauki pisania piórem. Niestety stalówka okazała się być słabą stroną tego pióra i po prostu pękła przy mocniejszym naciśnięciu. Poniżej wrzucam zdjęcia moich piór. Jeśli ktoś w nich rozpoznaje jakieś konkretne modele (lub producenta np. tych "university") to proszę o tym śmiało napisać (zastanawia mnie jak się nazywa model tego Inoxcroma).

Jak ktoś będzie zainteresowany, to przedstawię też kiedyś swoją kolekcję długopisów, bo jest o wiele ciekawsza i są wśród niej Parkery, Inoxromy, Ballografy, Lamy i pewnie coś tam jeszcze innego by się znalazło.

Postanowiłem się tu zarejestrować, ponieważ chciałbym trochę poeksperymentować z piórami i mam nadzieję, że uzyskam tu pomoc w doborze piór.

 

zamkniete.jpg

otwarte.jpg

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Inoxcroma też jestem zadowolony, dobrze się nim pisze, stalówka jest dobrze wyszlifowana i obrobiona, bez problemu pisze obrócona o 180 stopni. Szukałem już w kilku miejscach tego modelu, ale niestety nigdzie nie ma o nim informacji. Pióro jest oryginalne, mam nawet do niego jakiś papier poświadczający gwarancję przez producenta.

Tak jeszcze gwoli uszczegółowienia, to na zdjęciach są (począwszy od góry): 2 x "university" ze stalówkami Iridium Point, Inoxcrom, Hero 330, pióro ze stalówką Iridium Point Germany (niestety jest pęknięta).

Zapomniałem jeszcze napisać jakie atramenty wykorzystuję w piórach: Cresco (tanie naboje, atrament taki sobie, kupione bo akurat nic innego nie było za bardzo dostępne w sklepie), Pelikan 4001 czarno czarno-niebieski, Pelikan 4001 czerwony (do sprawdzania prac), Faber Castel, Kaweco royal blue, a także zapas niebieskich naboi kupionych kilkanaście lat temu i niedawno odnalezionych, które naprawę bardzo ładnie piszą, ale nie ma na nich oznaczenia producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...