Skocz do zawartości

Atrament Hero czy inny?


Artur123

Polecane posty

10 minut temu, Artur123 napisał:

Witam

Poszukuję niebieskiego atramentu do mojego pióra Parker Vector. Dotychczas używałem Waterman, ale w Auchan znalazłem atrament Hero za ok. 5 zł (chyba). Czy warto brać tańsze Hero czy "płacić za jakość"?

Drogo te 5 zł :P Do Vectora nic się nie bój lać :rechot:

 

A tak na serio. Tak, każdy atrament powinien współpracowac z piórem, jeden lepiej, jeden gorzej. Hero jest sprawdzone, bądź spokojny. Waterman to nie jakość, uznałbym go za średnią półkę. Możesz spróbować i kupić, przecież najwyżej wylejesz jak ci się nie spodoba kolorem czy zapachem (;) ). Kolorem lub zapachem, właściwości w miarę dobre (przecież niektórzy piszą nimi lub pisali w szkole - Wąsaty - sam mnie do nich przekonał), kolor i zapach kwestia gustu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Hero Washable Blue i Blue-black i mogę polecić. Właściwości ma dobre, kolor średnio intensywny (choć bywają różnice tego samego atramentu), cena niska, zapach rzeczywiście jest jak się wącha stalówkę lub skuwkę, lecz przy normalnym pisaniu nie jest wyczuwalny... Sam w sobie nie jest brzydki, według mnie ciekawy :D Przy najbliższej wizycie w wymienionym sklepie kupię Hero Black, bo jestem ciekawy tego atramentu jak ma się do Pelikana 4001 Brilliant Black :ph34r:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może, czy w omawianym sklepie bywają tylko granatowe i czerwone atramenty Pelikana? Bo ja miałbym chrapkę ewentualnie na brąz, a cena 10zł jest całkiem atrakcyjna.

Co do atramentów Hero, to ja mam granatowy i czarny (niebieski jest dla mnie zbyt mdły) i zachowują się w piórach zupełnie dobrze. Czarny dość uciążliwie przebija i strzępi na słabszej jakości papierach.

Edytowano przez Iwan Iwanowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Iwan Iwanowicz napisał:

A wiesz może, czy w omawianym sklepie bywają tylko granatowe i czerwone atramenty Pelikana? Bo ja miałbym chrapkę ewentualnie na brąz, a cena 10zł jest całkiem atrakcyjna.

Z tego co widziałem w sklepach w Toruniu tylko te (a czasem to tylko tusz, nic więcej). Wątpię by Oszą importowało inne i czy w ogóle nadal importuje, bo u mnie tymi inkaustami nikt się nie interesuje - jakby ktoś chciał to - z tego co ostatnio widziałem - 10zł za jedną z parunastu sztu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iwan Iwanowicz napisał:

A wiesz może, czy w omawianym sklepie bywają tylko granatowe i czerwone atramenty Pelikana? Bo ja miałbym chrapkę ewentualnie na brąz, a cena 10zł jest całkiem atrakcyjna.

Co do atramentów Hero, to ja mam granatowy i czarny (niebieski jest dla mnie zbyt mdły) i zachowują się w piórach zupełnie dobrze. Czarny dość uciążliwie przebija i strzępi na słabszej jakości papierach.

W Auchanach i innych marketach nie znajdziesz raczej innych kolorów niż podstawowe czyli niebieskie, granatowe, czarne. Ale jesteś z Warszawy a tam macie mnóstow sklepów internetowych z możliwoscią odbioru osobistego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mario_79 napisał:

 Ale jesteś z Warszawy a tam macie mnóstow sklepów internetowych z możliwoscią odbioru osobistego.

Pod względem tego to chciałbym mieszkać w Wawie, bardzo... :)

Aczkolwiek Raj koło Kopernika też nie zły ;)

 

 

Zresztą - w innych sklepach Pelikan też jest po 12zł, a w Oszą to jest chyba 10,90

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Iwan Iwanowicz napisał:

Kiedyś w sklepie papierniczym zapłaciłem za Pelikana 4001 sporo więcej (proporcjonalnie) i stąd uznałem cenę 10zł za okazyjną. Ale jak teraz patrzę w internecie, to one po prostu tyle kosztują, więc nie ma się czym ekscytować.

Tak, to normalna cena. Więcej niż 20zł? Dotychczasowy rekordzista dostał propozycje 48zł za flaszkę (nowego) Quinka Blue ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2017 o 20:35, Iwan Iwanowicz napisał:

A wiesz może, czy w omawianym sklepie bywają tylko granatowe i czerwone atramenty Pelikana? Bo ja miałbym chrapkę ewentualnie na brąz, a cena 10zł jest całkiem atrakcyjna.

W warszawskich sklepach inkryminowanej sieci widziałem pełną gamę Pelikanów 4001.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...