Skocz do zawartości

Pióro z Japonii


anatula

Polecane posty

Wracam po poradę odnośnie być może następnego pióra. Znajomy leci do Tokio, a że i tak obiecał coś przywieźć, to zastanawiam się nad rezygnacją z łakoci i poproszenie o przywiezienie pióra ;) Wstępne przejrzenie amazon.jp pokazuje, że może być to całkiem opłacalna opcja, chociaż wciąż nie wiem, co konkretnie bym chciała dostać ;) Podpowiecie coś? Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Macie jakieś sprawdzone miejscówki w Tokio? :)
Co do pióra - najchętniej Fka lub EFka, metalowa obudowa, nie w kształcie cygara. Budżet tak do 14 tysięcy yenów ;)
Dziękuję za wszelkie porady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Amazona: może by tak "trochę" Iroshizuku? Na Amazonie cena wypada poniżej 50zł/flaszkę a pewnie znalazłoby się i taniej. Niestety przy tych widełkach cenowych na Amazonie wybór piór nie powala, jest choćby ło taki Pilot a to i tak przeceniony.

Co do innych sklepów, niestety nie byłem jeszcze w Japonii, ale wujek Google po spytaniu się go o "Tokio fountain pen store" odpowiada na samym początku choćby tak, czy tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fiamat napisał:

Jeśli chodzi o Amazona: może by tak "trochę" Iroshizuku? Na Amazonie cena wypada poniżej 50zł/flaszkę a pewnie znalazłoby się i taniej. Niestety przy tych widełkach cenowych na Amazonie wybór piór nie powala, jest choćby ło taki Pilot a to i tak przeceniony.

Co do Iroshizuku, to taki jest plan jak się uda ;) Ale pewnie nie więcej niż flaszkę czy dwie, znajomy leci w sprawach biznesowych, nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że się przekwalifikowuje na importera ;)

7 godzin temu, Fiamat napisał:

Co do innych sklepów, niestety nie byłem jeszcze w Japonii, ale wujek Google po spytaniu się go o "Tokio fountain pen store" odpowiada na samym początku choćby tak, czy tak.

Pewną porcję googlowania mam już za sobą, ale dużo informacji pochodzi sprzed kilku lat i nie zawsze są aktualne :( 

1 godzinę temu, Didi napisał:

Eh, jak bym miała takiego znajomego, to szarpnęłabym się na 22k yenów ;) Sailor Pro Gear Moca

http://item.rakuten.co.jp/hunnyhunt/sailor-11-8234-mocabrown-fp/?s-id=shop_header_rk

Wracając do warunków brzegowych : metal, nie cygaro - może któryś Wancher Neo Precision?

Sailor kompletnie nie w moim stylu ;(Piękne pióro, ale nie dla mnie. Przy okazji przypomniałaś, że do warunków powinnam dopisać "bez elementów w kolorze złotym" ;) Ale Wanchery - piękne, a w ogóle nie znałam :) Chociaż je chyba akurat łatwiej zamówić pocztą niż przywieźć z Japonii. 
A budżet niestety jest mało elastyczny :(

Edytowano przez anatula
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...