Skocz do zawartości

Problem z Pilotem Metropolitan


Polecane posty

Witam wszystkich Pióromaniaków.

Przejdę od razu do sedna tego tematu. Mam ogromny problem z Pilotem MR w wersji japońskie M, mianowicie kilkukrotnie już pióro to wylało mi calusieńki nabój/tłok (model z Jinhao 599) atramentu, prosto przez stalówkę, niezależnie jaki był to atrament (sprawdzony Diamine, Herbin Perle Noire, Pelikan i Parker). Pióro noszone w oryginalnym etui, w torbie na uczelnie, poddawane lekkim wstrząsom podczas chodzenia. W takich samych warunkach taniutkie Jinhao 599 nie wyrzuca nawet kropli atramentu. Nie wiem co z tym fantem zrobić, pióro dostałem jako prezent, teraz leży nieużywane. Próbować reklamować czy sobie odpuścić?

 góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma gdzieś pęknięcia na sekcji bo wszystko na to wskazuje. Jeżeli nie ma takiego pęknięcia to rozbierz pióro wyczyść i złóż ponownie bo może splywak jest zbyt luźno.  Jak to nie pomoże to chętnie odkupie je na części.  Wtedy proszę o wiadomość na prv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, LisekChrystusek napisał:

Witam wszystkich Pióromaniaków.

Przejdę od razu do sedna tego tematu. Mam ogromny problem z Pilotem MR w wersji japońskie M, mianowicie kilkukrotnie już pióro to wylało mi calusieńki nabój/tłok (model z Jinhao 599) atramentu, prosto przez stalówkę, niezależnie jaki był to atrament (sprawdzony Diamine, Herbin Perle Noire, Pelikan i Parker). Pióro noszone w oryginalnym etui, w torbie na uczelnie, poddawane lekkim wstrząsom podczas chodzenia. W takich samych warunkach taniutkie Jinhao 599 nie wyrzuca nawet kropli atramentu. Nie wiem co z tym fantem zrobić, pióro dostałem jako prezent, teraz leży nieużywane. Próbować reklamować czy sobie odpuścić?

 góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. :)

Hej!

Z doświadczenia wiem, że tłoczki Jinhao w Pilocie MR po prostu się nie sprawdzają. Przynajmniej nie zawsze - używałem kilku i za każdym razem sytuacja z wylewaniem się powtarzała. Niby pasują, niby rozmiar uniwersalny, ale... no właśnie "niby". Włóż nabój i zobacz, czy efekt będzie taki sam. Jeśli nie, masz winowajcę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LisekChrystusek napisał:

Nowy, napełniany, tłoczek nowy, wszystko to samo. Wczorajsze próby napisania dwóch słów resztką atramentu skończyły się tym co widać na poniższym obrazku.

Oj! Jeśli nabój jest nowy i dzieją się takie rzeczy, to reklamacja będzie najlepszym wyjściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...