Skocz do zawartości

Watermans ideal fountain


Polecane posty

Przyznam, że nie wiem jaki to dokładnie model, ale dopóki ktoś bardziej doświadczony się nie wypowie, możesz zacząć od poniższej strony:

 

http://www.vintagepens.com/Waterman_safeties.shtml

 

i poszperać w internecie, szukając 'Waterman's safety pen' lub 'Waterman's retractable/retracting fountain pen'

 

Pozdrawiam

Edytowano przez birchtine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wydaje się zbliżona do tego, czego spodziewałbym przy kupnie lub sprzedaży na ezatoce; rozsądna, ale nie okazyjna.

 

Wszystko zależy od tego, w jakim celu chciałbyś je kupić. Tego typu pióra nie nadają się specjalnie do noszenia na co dzień. Może na biurku znalazłoby swoje miejsce, a może w kolekcji. Nawet odrestaurowane nie przyniosłoby wielkiego zysku, a nieorginalna stalówka obniża znacznie jego wartość. Sam nie wiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego: po co Ci to pióro?

 

Jeśli sprawiłoby frajdę jego posiadanie i pisanie nim to poziom frajdy musisz sam wycenić. A jeśli pytasz czy się opłaca, to powstaje pytanie: w jakim sensie ma się opłacać? Czy chciałbyś na nim po prostu zarobić?

 

Jeśli tak, to jeśli nie zaryzykujesz to się nie dowiesz. Żaden miłośnik nie wyceni Ci pióra tak dokładnie jak ewentualny nabywca  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego: po co Ci to pióro?

 

Jeśli sprawiłoby frajdę jego posiadanie i pisanie nim to poziom frajdy musisz sam wycenić. A jeśli pytasz czy się opłaca, to powstaje pytanie: w jakim sensie ma się opłacać? Czy chciałbyś na nim po prostu zarobić?

 

Jeśli tak, to jeśli nie zaryzykujesz to się nie dowiesz. Żaden miłośnik nie wyceni Ci pióra tak dokładnie jak ewentualny nabywca  ;)

 

 

DOKLADNIE CHCIALME NA NIM ZAROBIC ALE JUZ GO ZAKUPIŁEM PONIEWAZ DOSTAŁEM PROOPZYCJE  W CENIE 500ZŁ TAKZE SIE OPLACI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...