Jump to content

Montblanc Boheme - czy to autentyk? Wiecie coś na temat tego długopisu?


Biksi

Recommended Posts

Witajcie,

 

Jestem tutaj nowy i jeśli chodzi o temat długopisów to jest mi on zupełnie obcy. Znalazłem to forum i zauważyłem, że udziela się tu sporo osób naprawdę dobrze znających temat. 

 

Piszę, ponieważ mam pewien problem - chodzi o długopis, który dostałem dość dawno i w sumie niezbyt się nim interesowałem. Jestem ciekawy czy to jest autentyk. Grzebałem trochę w internecie, ale akurat takiego wydania znaleźć nie mogłem. Kształtem to dokładnie to samo co Montblanc Boheme, jednak posiada charakterystycznego chińskiego smoka. To mnie zastanawia. 

 

Jeśli chodzi o jakieś znaki szczególne, to u góry na pozłacanym elemencie ma jakiś numer (ciężko odczytać) i napis "germany". Dużo więcej w sumie powiedzieć nie mogę, wrzucam jeszcze zdjęcie i liczę, że znajdzie się ktoś, kto miał z czymś takim do czynienia :P Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

 

post-4422-0-35165400-1462402063_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ;)

Smok jest wykonany prawdopodobnie z tego samego materiału co wszystkie inne elementy metalowe. Na pewno nie jest nadrukiem, jest wykonany z metalu i jakoś wtopiony w całość. Elementy pozłacane rzeczywiście w niektórych miejscach są powycierane (kiedyś sporo go używałem), nie wiem czy to normalne że się tak wycierają :c

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...