Skocz do zawartości

Pióro dla laika


Polecane posty

Hej ;)

Jestem nowy na forum - mam na imię Krzysztof i będę was od dzisiaj co jakiś czas zamęczać pytaniami ;)
Poszukuję pióra wiecznego - kiedyś miałem pióro, nie wiem dokładnie jakie... Chyba Parker Sonnet CT - stalówka się "rozdwoiła", bo ktoś sobie ode mnie go "pożyczył bez pytania" i przestał pisać :( Może mógłbym go znaleźć w odmętach swojego pokoju - jest sens? Da się wymienić stalówkę? Jeśli tak to na jaką? ;)
Kolejna sprawa - chciałbym kupić pióro - ciężkie, najlepiej aluminiowe albo przezroczyste :) Podoba mi się Muji, ale przy obecnym kursie dolara kosztuje ~120PLN... Do tego dojdzie jeszcze konwerter, o którym od zawsze marzę (jaki?).

Z tego co czytałem to nie jest najlepszy wybór - coś ładnego do 100PLN znajdę? To, że nie można kupić w Polsce to nie problem ;) Jestem weteranem zamawiania z dalekiego wschodu :P

Na koniec - stalówki :) Jakie na początek kupić i jakiej do czego używać? :)
Dzięki za wszelką pomoc <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Jesteś weteranem zamawiania z dalekiego wschodu? No to wejdź na aliexpress, wpisz "fountain pen"  i na dzisiaj znajdziesz jakieś 26k wyświetleń. Od wyboru do koloru:) Znajdziesz nawet utracone pióro, w cenie 6$ :) Zaprawdę, bardzo fajnie piszące:) 

Cóż Ci powiedzieć? Szukajcie a znajdziecie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w takim razie weź się za Duke'i? Ze wschodu, w miarę tanie, w miarę solidne, ciężkie, metalowe, stalka twarda coś około M. 

Ewentualnie Pilota jakiegoś, mają podobno fajne igiełki - nie moja bajka, ale to w nich chwalą.

 

 

 

 
Na koniec - stalówki  :) Jakie na początek kupić i jakiej do czego używać?  :)

 

A jakie lubisz? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz bardzo drobnym pismem to raczej eFka. Przy stosowaniu eMki widać cały urok atramentu :) Niektórzy wybierają EF-ki ale ja na przykład nie lubie - czułbym, że piszę cienkopisem a nie piórem. Każdy preferuje co innego i nikt Ci niestety w tym wyborze nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...