Jump to content

Co wybrać? Pojedynek?


Recommended Posts

Witam Was Państwo :)

Zastanawiam się nad zakupem pióra wiecznego Kaweco, jednego z tańszych wersji sporta. Biorę pod uwagę stalówkę EF z racji swojego pisma. Posiadam już Faber-Castell Loom Piano ze stalówką EF. Chciałbym zaproponować aby ktoś idokonał swoistego porównania tych dwóch modeli :) Można by wprowadzić na stałe coś w stylu pojedynku piór w danych przedziałach cenowych. Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Można by wprowadzić na stałe coś w stylu pojedynku piór w danych przedziałach cenowych. Co o tym myślicie?

Można by ale i tak dla każdego użytkownika sprawa czucia pióra, komfortu z jego użytkowania będzie inna. 

Link to comment
Share on other sites

Można by ale i tak dla każdego użytkownika sprawa czucia pióra, komfortu z jego użytkowania będzie inna. 

Jest to zrozumiałe, ale przecież i tak część osób czyta recenzje i mniej lub bardziej się nimi sugeruje. Albo czyta i chce samemu się przekonać czy autor miał rację i jak to jest w jego przypadku. Zawsze daje to jakieś wyobrażenie o sytuacji :)

Link to comment
Share on other sites

Stalówki lepsze w FC, ergonomia również. 

Rzecz gustu i preferencji. Mnie bardziej odpowiadają stalówki Kaweco. Miękko wykończone sekcje to dla mojej dłoni... brak ergonomii. A jeśli ma się to pióro nosić luzem w teczce to po czasie również brak estetyki. Tańszy model Kaweco Sporta ma tylko jedną wadę. Zmusza do zakupu modelu droższego. ;)

Link to comment
Share on other sites

Bez żartów. W Sporcie sekcja - jeśli liczyć ją tylko do poziomu gwintu - to niewielkie zagłębienie ułatwiające chwyt. Dla osoby o małych dłoniach - nie zakładającej skuwki na tył pióro ma dalej cały czas tą samą średnicę na całych bodaj 8 centymetrach długości. Można wiec rzec, że całe składa się z 8 cm sekcji (loom wysiada...). Jeśli ząłożyć skuwkę - pióro staje się dłuższe, a cały czas ma sekcję o funkcjonalnej długości około 4 cm. I przyjemniejszą stalówkę. Wiem bo znam obie.

Link to comment
Share on other sites

To się upieraj. Ale nie podawaj owego zdania jako nieomylne. A pióro o równej średnicy na całej długości łap na pierwszych 3 mm i narzekaj, że sekcja za krótka. Wolno Ci. :)  Tak jak innym wolno uznać to za nierozsądne, nie czepiać się, trzymać i pisać wygodnie.

Link to comment
Share on other sites

Duże szczęście, że Twoja teoria o kolosalnej niewygodzie pióra o równej średnicy na całej długości jest tak nielogiczna, że wyjaśnia tylko jedno - dla kogo pisane są instrukcje z podziałem na poszczególne części pióra. Faktycznie. Jak ktoś nie wie gdzie wygodnie złapać - trzeba to jakoś przystępnie podać. :-)

Link to comment
Share on other sites

Czyli wnioskuję, że sam muszę się przekonać ;)

Myślę, że innego wyjścia nie ma.

Dla każdego wygodne jest co innego. Jeden woli pełnowymiarowe pióro. Inny ewidentne kieszeniowe bezpieczeństwo nawet najtańszego Kaweco. Jeden trzyma pióro zgodnie z instrukcją i nie przesunie ręki o milimetr - by nie robić tego nieprzepisowo i nieprofesjonalnie. Inny - pisze jak mu wygodnie. Mój kolega z liceum pisał odwróconą o 180* stalówką chińskiej wersji Parkera 51 (za czasów słusznie minionych innych piór niemal nie było) - i choć czynił wybitnie niezgodnie z zasadami - pisało mu się wygodnie.

A stalówki w obu piórach są dobre - więc to kwestia wyłącznie osobistych preferencji.

Edited by Dziku
Link to comment
Share on other sites

Dziku po prostu musisz przyjąć do wiadomości

Swój problem sam zdiagnozowałeś powyżej.

ZECHCIEJ przyjąć do wiadomości:

Nikt nic nie musi, tylko dlatego, że ty myślisz inaczej

 

Bez odbioru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...