Skocz do zawartości

Pióro wieczne dla niezdecydowanej!


Ennai

Polecane posty

Witajcie!

Jestem calkowicie zielona w temacie, aczkolwiek wiem jedno: od zawsze uwielbiałam pisać piórami. W szkole podstawowej dostałam swoje pierwsze narzędzie pisania i od amtej pory usadowiło się w moim serduszku w ooczce sentymentu. Nie tak dawno temu mojej drugej połówce spadło moje zabytkowe pióro,z tłoczkiem i tymi podobnymi bajerami, kupione na targu staroci i, o ironio, rozpołowiło się i nie było go i juz nie dało sie go naprawić (elementy pozostały w obudowie pióra, na amen.

Kierowana żałobą po swoim skarbie odnalazłam to forum. Jestem z zawodu grafikiem, zdarza mi się nieiadomie coś narysować na marginesie. Nie lubię pisac cienko, pióro ma plynnie pisać po kartce. Dla przykladu, całkowicie nie podpadł mi Vector Parkera, krórego niegdyś dostałam w prezencie. Wiadomo, marzyłby mi się flex, ale to droga impreza- no chyba, że udałoby się znaleźć cos z uzywanych pior w rozsądnej cenie. Mój budżet to 200 złotych i martwi mnie to, że mogę nie znaleźć tego, co mi odpowiada. Fajnie by było, jakby miało tłoczek.

Wrzucam zdjęcie dla przykładu jaki "efekt" chciałabym osiagnąć pisząc piórem:

ParkerDuofoldPicture2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie niezłe byłoby Kaweco (któryś Sport albo Student, bo Special choć ciekawy - budżet już przekroczy) z italicą 1,1.

 

Względnie - niewiele droższe i z tłoczkiem - TWSBI 580 ze stubem 1,1

Edytowano przez Dziku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że Piter z tym coś poradzi. Ale nich on sam się wypowie. 

 

Co do inwestycji, to jeśli Ci nie bardzo się śpieszy, to poobserwuj tutejsze targowisko. Ludzie wystawiają pióra, które nie powinny kryć przykrych niespodzianek. Całkiem niedawno Akszugor wystawiał ciekawe zabytki, w tym fleksujące. Takie pióra na aukcjach można trafić z ceną okazyjną ale z niepewnym stanem. Natomiast od miłośnika z pewnością jest pewniejsze  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParkerDuofoldPicture2.jpg

 

A może, w kontekście oczekiwanych efektów, potrzebujesz nie koniecznie flexa ale może stalówkę do italiki?

Możesz śmiało kupić Rotringa 1,1 albo nawet 1,5 (takie mam do podpisów). Są to pewne woły robocze nie do zaorania. A kosztują zazwyczaj ok. 60 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParkerDuofoldPicture2.jpg

A może, w kontekście oczekiwanych efektów, potrzebujesz nie koniecznie flexa ale może stalówkę do italiki?

Możesz śmiało kupić Rotringa 1,1 albo nawet 1,5 (takie mam do podpisów). Są to pewne woły robocze nie do zaorania. A kosztują zazwyczaj ok. 60 zł.

A nie potrzebne będzie do tego jakieś 'body'? Naprawdę się nie znam, stąd te pytania :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie potrzebne będzie do tego jakieś 'body'? Naprawdę się nie znam, stąd te pytania  :D

 

Poszukaj po prostu pióra wiecznego do kaligrafii. Rotring od @ryarda to ArtPen. Jest dostępny chyba w pięciu różnych szerokościach, chociaż do codziennego pisania faktycznie najwygodniejsza będzie stalówka 1.1 mm.  @Dziku podpowiedział Tobie Kaweco - też mają fajne stalki 1.1 (no i mamy na forum dilera - fpenpl :)).  TWSBI niestety trzeba ściągać z zagramanicy, ale ponoć są fajne - jeszcze nie miałem z nim przyjemności, ale ostrzę sobie zęby na VACa  ;)

Inni producenci też mogą mieć stalówki 1.1.  O! Na przykład LAMY - ale tu też nie mam żadnego doświadczenia, więc niech się wypowiedzą hodowcy  :P

Edytowano przez herbatnick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Lamy Safari i Al-Star. Na załączonym zdjęciu jest próbka pisma trzeciej z rodziny Visty z tym, że stalówki są łatwo "wymienialne" i tylko materiał, z którego wykonane są pióra, ma tu znaczenie. Lamą pisze mi się rewelacyjnie ze względu na profilowaną sekcję. Posiadałem TWSBI 580 ale nie używałem go jakiś czas. Ponowne ujęcie w dłoń tajwańskiego pióra sprawiło, że następnego dnia było wystawione na sprzedaż i pojechało w świat. Było nagle dla mnie za wielkie i za ciężkie. Pewnie posypią się jakieś małe gromy ale dla mnie Lamy pisze się lepiej niż TWSBI 580. Wybór stalówek Lamy: 1.1, 1.5 i 1.9 też daje więcej możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...