Jump to content

Pęknięta "owijka" obudowa Pelikan Souveran


davebowman

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem dość szczęśliwym posiadaczem Souverana, tego modelu: http://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.96219./souveraen-czarno-niebiesko-srebrny.

Mam do niego słabość mimo szokującego stosunku jakości wykonania do ceny. Pióro po prostu jest tandetne, wykonane ze słabego plastiku, podatne na zabrudzenia i uszkodzenia. 

 

I tak, w skutek uderzenia jakiś czas temu, owijka pióra (nie wiem jak dokładnie nazywa się ten element) nieznacznie pękła, a pęknięcie z czasem zaczęło się powiększać i wykruszać, jak widać na załączonym zdjęciu. 

 

Oddawałem już kiedyś pióro do regulacji w kultowym krakowskim punkcie naprawy piór na ul Szpitalnej, ale owijka wydaje mi się częścią wybitnie oryginalną, której punkty naprawy posiadać nie będą...

 

Pisałem do serwisu Pelikana na ich oficjalnej stronie, oraz do siedziby głównej Herlitza, ze skutkiem którego można było się spodziewać - brak odzewu.

 

Jakieś sugestie jak mógłbym naprawić moje pióro?

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

 

Dave

post-3914-0-16756000-1442912096_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Auuu, musiało boleć :/ Jeśli pióro jest nowe, to znaczy posiada gwarancję to warto reklamować oficjalnymi kanałami. Jeśli nie ma, no to pozostaje kupić jakieś uszkodzone pióro ze sprawnym korpusem. - czasami zdarzają się takie na ebayu za stosunkowo nieduże pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

Widać, że to pękło na łączeniu. Ciekawe czy ponowne klejenie byłoby mocniejsze niż to fabryczne. A ubytek można uzupełnić jakimś niebieskim celuloidem, tyle że nie będzie to pięknie wyglądać :/

Link to comment
Share on other sites

Ja też bym sugerował kontakt z serwisem. Jeśli bez skutku to próbuj z serwisem w Berlinie, Wiedniu i innym mieście nie w Polsce. Choćby pisemny.

Klejenie nie da dobrego, ani tym bardziej ładnego, rezultatu.

Na e-bayu mozna spotkac stosunkowo często same korpusy. Niestety drogie. Np.:

http://www.ebay.fr/itm/Black-Red-Blue-Green-Pelikan-M400-Barrel-body-Cap-Parts-Only-Nice-/271969543694?hash=item3f52a5e60e

Ale warto poszukac lub kupic jakiś niepełnosprawny egzemplarz do kanibalizacji... :blink:

W ten piatek i sobotę w kilku miejscach w PL jest PELIKAN HUB, tam bywają przedstawiciele firmy, może warto zaglądnąc do Katowic czy Warszawy i popytac "na gębę"...

Edited by MarcinEck
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Panowie za porady. Korpus z tego co widzę połowa wartości pióra, więc ogólnie nietęgo.

 

Uważajcie na te obudowy Pelikanów, są bardzo delikatne. W innym miejscu odbarwiłem też spory fragment owijki przez to, że pióro miało styczność z perfumami - pewnie przez działanie alkoholu.

 

Pióro ogólnie niezbyt wieczne ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Powiem tak, fatalne uszkodzenie korpusu. Dawno nie widziałem takiego rozwarcia. Myślę, że jeśli pióro jest jeszcze na 3 letniej gwarancji obejmującej wady materiałowe, to należy je wysłać do serwisu i niech Niemiaszki się martwią co z tym fantem zrobić. Tu masz adres: Pelikanstrasse 11, D-31228 Peine, Germany. Jedyną naprawą pióra, przywracającą całkowitą sprawność jest wymiana korpusu i jeśli uznają gwarancję to powinni to zrobić na swój koszt.

Jak nie to wtedy trzeba poszukać kogoś kto to sklei. Bo szukanie takiego drugiego egzemplarza jako dawcy dla przeszczepu może trwać całą wieczność. Dla ułatwienia podam, że korpus wykonany jest z octanu celulozy, który jest rozpuszczalny w acetonie.     

Edited by WaterMAN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...