Skocz do zawartości

Początek przygody z piórem studenta-mańkuta


Polecane posty

Witam serdecznie. Trafiłem na to forum podczas poszukiwań wiecznego pióra, które miałoby służyć mi na studiach inżynieryjnych, gdzie ilość robionych notatek jest "bardzo duża". Na początek może kilka słów o mnie.

 

Dotychczas pisałem długopisami, w przeszłości miałem kilka epizodów z piórami, jednakże na dłuższą metę to długopis był moim głównym narzędziem piśmienniczym. Mam jednak swego rodzaju dziwny "fetysz". Bardzo lubię ciemnoniebieski tusz, przez co co chwilę długopisy zmieniałem, bo głębia ich koloru szybko malała. Doszedłem do wniosku, że chciałbym spróbować powrotu do pisania piórem, jako że zawsze było to dla mnie czymś "ekscytującym", pióra zawsze bardzo mi się podobały. 

 

Jestem osobą leworęczną, mocno ściskającą długopis (pióro), czasami wręcz za mocno, co przejawia się bólem dłoni. Pisanie czymś, co mi się podoba sprawia, że bardziej przykładam się do wyglądu pisma, którego próbkę wykonaną długopisem jak i piórem załączam poniżej.

 

Prosiłbym o radę co do wyboru pióra, które byłoby dla mnie odpowiednie. Przeglądając sklepy trafiłem na Lamy Safari, ze stalówką w rozmiarze F i muszę przyznać, że patrząc na design to momentalnie się zakochałem. Również podoba mi się grubość kreski jaką owe pióro tworzy. Na początek jestem w stanie wydać do 100 złotych, jeśli ta "choroba piśmiennicza" okażę się nieuleczalna to zapewne będę to brnął w coraz droższe modele. Bardzo mi zależy na komforcie pisania, bardzo ciemnoniebieskim atramencie oraz by pismo się nie rozmazywało. Z góry dziękuję za pomoc!

Po lewej długopis, po prawej pióro.

ea0df642b8be8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Myślę,  że na poczatek pióro Lamy jest czyms bardzo wystarczającym, a stosunkowo niedrogim. Jak rozumiem stalówka F podoba Ci sie ze względu na cienka kreskę. Ja bym zaryzykował. Atramenty sa rózne, myśle, że dobierzesz cos pod swój gust w ofercie kolegi @nicpon(ia), wytwarzającego wspaniałe gamy atramentów marki KWZI.

Jeśłi cienkośc stalówk F Cie nie bedzie zadowolała, to zainteresuj sie piórami japońskimi, których stalówki są z reguły o jeden stopień cieńsze od europejskich czy amerykańskich. tzn japońska F pisze tak jak inne EF czy XF.

Znów na początek możesz spróbować pióra Pilot 78g, To budżetowe pióro za około 50 pln. Niektórzy narzekaja, że nieco zbyt plastikowe, ale na stalówki nie narzeka nikt.

Powodzenia w poszukiwaniach. chyba zapadłeś na lekka piórozę.

Welcome !! Tu się z tego nie wyleczysz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz może jakiś sprawdzony sklep gdzie w dobrej cenie kupię zestaw złożony z pióra (ze stalówką dla leworęcznych, jeśli to robi jakąś różnice w pisaniu), tłoczka i atramentu?

1. nie zrobi różnicy - mańkut z powodzeniem może pisać stalówką, która nie jest dedykowana dla leworęcznych

2. tłoczek - po prostu dobierasz do pióra, np wspomniane przez Ciebie lamy ma swoje własne - ale nie ma trudności z ich zakupem

3. najlepiej jak sam sobie wybierzesz kolor atramentu, nawet jeśli ktoś by sprzedawał pióro z atramentem, to niekoniecznie może ono pasować do Twoich preferencji

 

 

Przepraszam za dublowanie postów, ale nie mogę poprzedniego edytować. Znalazłem także pióro Pilot Plumix. Bardzo tanie, ponoć jakościowo również całkiem niezłe, a cena bardzo kusząca. Zastanawiam się czy byłoby ono na początek dobre, a jeśli tak to wersja F czy M?

plumix to pióro do kaligrafii, a przez to dość specyficzne - podobno niektórzy piszą tym na co dzień ale jako pierwsze pióro do studenckich wykładów bym odradzała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiono taki zestaw, a za niedługo planuję zamówić Lamy Safari :)

9e21e378fc2f0.jpg

 

Powiem jak inżynier inżynierowi, że z Al-stara będziesz bardziej zadowolony, ale gdybyś był nadal zainteresowany nabyciem Safari, to daj znać - jest charcoal z czarną M stalówką czekający na kogoś, kto go przygarnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Al-stara to zapewne aluminium spodobałoby mi się dużo bardziej niż abs, ale jak na razie troszkę cena mnie wstrzymywała. Niestety, nie wytrzymałem i dzisiaj rano zamówiłem matowego Safari ze stalówką EF, ale serdecznie dziękuję za propozycję. :)

Edytowano przez LisekChrystusek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...