Skocz do zawartości

Jinhao 500 vs Baoer 140


chanka

Polecane posty

Witam,

Zastanawiam się nad tymi dwoma piórkami (ot tak do kolekcji i czasem pisania podręcznych notatek, no i są w moim małym zasięgu budżetowym przede wszystkim) i chciałabym dowiedzieć się czy ktoś z użytkowników posiada jeden lub oba te modele, czy może wrzucić próbki pisma i ewentualne uwagi na ich temat:)

Z góry dziękuję  :)

http://firma-aris.pl/produkt/pioro-wieczne-jinhao-500-rozne-kolory-promocja

http://firma-aris.pl/produkt/pioro-wieczne-baoer-140

Edytowano przez chanka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś zasugerować: Baoer ma lepsze stalki niż Jinhao. Jeżeli lubisz grube pismo to Jinhao 750 ma stalówkę miękką, można ja jeszcze trochę pogrubić dociskiem.  500 to raczej twarde. Z kolei Baoer 79 Stalwarker bardzo fajnie pisze a 388 to już normalnie szok. Z Mki można zrobić malutkiego stuba- takiego 09.09 :) I w sumie b.tanie na ali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao ma miękką stalówkę? W jakim sensie?

d352b175696baa88gen.jpg
Miękka- to miękka :) Przyduszę lekko- pisze grubiej a później wraca do pierwotnego stanu.Trudno mi jednak powiedzieć o powtarzalności tych stalówek, bo mam tylko po jednym egzemplarzu, stalówki w nich różnią się. Mam jednak jeszcze 450 i 500 i tam taki numer nie przejdzie. Próbowałem przydusić 500 no i niestety - "tak jej się zostało ". Czyli do poprawienia i "nie próbuj ze mną takich numerów" :(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...