Skocz do zawartości

Waterman Hemisphere Deluxe Silky


Aiffy

Polecane posty

Hej

 

Wiem, że jest już trochę recenzji tego typu piór, ale jakoś nie mogłam się powstrzymać przed dodaniem własnej. Jest mocno subiektywna,

ale po pierwsze czystych opisów jest sporo, a po drugie nie uważam, żebym się jakoś specjalnie znała na piórach. Przy okazji to moja

pierwsza próba recenzji, więc proszę o wyrozumiałość. Zdjęcia robione komórką= jakość nie powala, ale robiłam co mogłam, żeby nie zabijała.

 

i69ola.jpg

 

Pierwsze wrażenie

W porównaniu z wcześniejszymi wersjami jest zdecydowanie smuklejsze i ładnie się prezentuje. Szoku doznałam, kiedy zdjęłam skówkę.

Nie wiem czy to kwestia tego, że już nie pamiętam jak wyglądała stalówka i spływak w starej wersji, czy faktycznie zmienili również to,

ale... jak można dać tak grube coś do delikatnego pióra?! Moim zdaniem strasznie zaburza proporcje. Pierwsze większe rozczarowanie

przyszło jak zaczęłam pisać. Należy zaznaczyć, że pióro kupiłam używane i mogło to być powodem problemów. Przy rozpoczynaniu pisania

po przerwie nie chciało działać, a później raz na jakiś czas przerywało. I to ma być to spełnienie moich marzeń?

 

l6XMbW.jpg

 

Wygląd

Jestem fanką wzorków na korpusie. Są bardzo subtelne, a jednocześnie sprawiają, że pióro nie jest takie nudne. Uważam, że to jedno z ładniejszych

piór. Jak już wcześniej pisałam stalówka i spływak zdecydowanie nie pasują mi tutaj.

 

Użytkowanie

Im dłużej nim piszę, tym bardziej jestem zadowolona. Bardzo wygodnie układa się w dłoni. Prawie przestało przerywać, chociaż wciąż mam wrażenie,

że to jakiś tryb atramentooszczędny. Wymaga lekkiego dociskania i przyjemnie skrobie przy pisaniu. Plusem jest, że napisany tekst szybko wysycha

i praktycznie się nie rozmazuje. Potrzebowałam paru dni, żeby się do niego przyzwyczaić, ale z drugiej strony od jakiś 2 lat nie miałam w ręku pióra o

wartości większej niż 50 zł (wliczam w to Watermana Allure). Wbrew pozorom jestem z niego strasznie zadowolona, a moje początkowe narzekanie

wynikało tylko i wyłącznie z faktu, że oczekiwałam pióra idealnego, do którego temu jednak trochę brakuje.

 

cvEtk6.jpg

 

Podsumowanie

Do plusów należy zaliczyć zdecydowanie ciekawy design i jak już się w końcu rozrusza przyjemnie pisze. Nie jest z typu "masełkowych", więc

podejrzewam,  że nie każdemu podpasuje. Jest naprawdę przyjemnym piórem na codzień, aczkolwiek musiałabym się poważnie zastanowić czy

zapłaciłabym za nie cenę sklepową tj. jakieś 300 zł (w moim świecie to majątek). Komfort pisania jest bezporównania wyższy niż przy Watermanie

Allure, zarówno pod względem samego trzymania pióra, jak i jakości. Muszę przyznać, że mimo początkowych problemów zdecydowanie nie żałuję

tego zakupu i znów zakochałam się w Hemisphere'ach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Niedawno kupiłem Hemispher'a, tylko bez tego "de lukse" na końcu;) Na alledrogo był egzemplarz za 40% ceny, wiec myślę, że super okazja. Do tej pory pisałem JinHaoX750, więc kiedy wziąłem to piórko do ręki miałem chyba takie odczucia jak matka, która pierwszy raz w swoim życiu bierze w ręce nowo narodzone dziecko :) Takie to to malutkie, delikatne :) Źle chwycisz- to połamiesz. Chociaż to tylko wrażenie. Pióro pisze fantastycznie: kreska cieniutka, mokra. Pióro nie wysycha nawet po tygodniu nieużywania. Jest faktycznie takie, jak je reklamują : dyskretnie wyciągasz, piszesz i chowasz:) Nikt nie zauważy. Pełna dyskrecja. Ma tylko jeden feler, jak zauważyłaś: spływak. Podczas pisania, jak się spojrzy z boku, to mam wrażenie, ze jakiś robak stamtąd wygląda na świat :)

Albo jak paszcza rekina.

Ale to tylko jeden feler. Ogólnie piórko bardzo fajne.

I nie do końca wiem, skąd tyle złych opinii o nim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...