Jump to content

Lśniące srebrno-czarno-złote pióro


tog

Recommended Posts

Kłaniam się wszystkim Forumowiczom.

Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze pióra pod kątem designu, gdyż takiej wyszukiwarki nigdzie nie znalazłem, a przy fachowej wiedzy takich pasjonatów, jakich gromadzi to forum nie mam wątpliwości, że otrzymam szybką i trafną podpowiedź.

Chciałbym mianowicie kupić pióro o wyglądzie zbliżonym do Parker Sonnet GT lub Waterman Hemisphere GT (o stalowym korpusie, ze złotą stalówką i wykończeniami oraz czarnej sekcji - o ile poprawnie określam część pomiędzy stalówką a korpusem). Takie pióra podobają mi się najbardziej, lecz dwa wymienione modele mają jedną wadę różniącą je od ideału - stal na korpusie jest matowa a ja chciałbym "na wysoki połysk", bo lubię gdy pióro błyszczy nie tylko złotawymi wykończeniami i czernią, ale na całej powierzchni.

Cena – najlepiej do 300 zł.

Mam nadzieję, że mi pomożecie i serdecznie pozdrawiam.

 

Link to comment
Share on other sites

Skorzystałem z podpowiedzi ;) A zgodnie z ideą tego działu dodam, że z racji uprawianego zawodu pióra używam głównie do robienia notatek, i tylko w razie konieczności korzystam z długopisów. Niestety, ta konieczność pojawia się dośc częśto, bo używany przez mnie obecnie Parker IM Brushed GT fatalnie się rozpisuje i czasem wymaga to sporej cierpliwości. Po weekendzie trzeba mu poświęcić dobrą chwilę, zanim zechce podjąc współpracę. Mimo to nie zamienię go na nic innego, poza piórem lepszej jakości, bo to dla mnie atrybut tak samo ważny, jak zegarek na ręku.

Dodam, że przeglądam to forum od kilku lat, acz bardzo sporadycznie i jest ono dla mnie miejscem fascynującym z racji prawdziwej pasji i ogromnej wiedzy, jaką wielu z Was ma na temat wiecznych piór. Raz jeszcze pozdrawiam.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...