Skocz do zawartości

Pytanie o Parkera


Kamil

Polecane posty

Witam :)

zastanawiam się na zakupiem pióra Parker Duofold. Chodzi o rozmiar stalówki a dokładnie czy M będzie tak samo grubo pisała jak chociażby Sonnet czy inne pióro tego producenta? Wiadomo, że F Parkera to znacznie grubsza od F innych producentów ale jest to najwyższy model to może być inaczej. Stąd też zwracam się z pytaniem do Was zwłaszcza użytkowników tego pióra. W niektórych sklepach jest to pióro na specjalne zamówienie więc stąd to zapytanie. Druga sprawa to czy wersja czarna Duofold'a będzie też zostawiała odciski palców co głęboka czerń Sonneta?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-ka Duofolda jest dość gruba, a przede wszytkim mokra. Sprawdza się raczej z gęstszymi atramentami (ja używam Iroshizuku Pilota), bo z parkerowskim Quinkiem pisze bardzo mokro. Nie zauważyłem, żeby na korpusie zostawały wyraźne odciski palców.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu,

 

Stalka F Duofolda będzie grubsza, bo to Parker. Trzeba to albo polubić, albo sobie odpuścić. Taka specyfika tej marki. Przetestowałem kilka(naście) egzemplarzy Duofolda i w każdym stalka była dość szeroka i obficie podająca atrament (F Parkera to coś jak M Sheaffera - taki sobie przyjąłem punkt odniesienia). Różnicy w grubości linii pomiędzy złotą a stalową stalówką Parkera nie zauważysz (nawet jeśli, to będzie marginalna). Mi osobiście bardzo podoba się stylistyka Duofolda, ale pisze zbyt grubo jak dla mnie. W konsekwencji odpuściłem, bo pióro nie należy do najtańszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka Duofoldów i nie jest regułą, że F jest grube jak M. Trafiły mi się dwa, z których F było cienkie, ale większość ma raczej grube F. Można zamówić w sklepie pióro ze stalówką XF, ale się na to długo czeka. Można oczywiście stalówkę trochę zeszlifować i będzie cieńsza. Zrobiłem tak w paru Duofoldach i teraz jestem z grubości inii zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka Duofoldów i nie jest regułą, że F jest grube jak M. Trafiły mi się dwa, z których F było cienkie, ale większość ma raczej grube F. Można zamówić w sklepie pióro ze stalówką XF, ale się na to długo czeka. Można oczywiście stalówkę trochę zeszlifować i będzie cieńsza. Zrobiłem tak w paru Duofoldach i teraz jestem z grubości inii zadowolony. 

przy piórze tej klasie cenowej występuje brak powtarzalności produktu  :huh: Parker sobie jaja robi, czy co...  :unsure: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker robi sobie jaja od dawna… <_<

 

@atuzi - tu mnie zaskoczyłeś. Chodzi Ci o kilka współczesnych Duofoldów? Jaka rozpiętość dat produkcji? Być może byłaby szansa na określenie roczników, w których F było jeszcze F...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby na korpusie zostawały wyraźne odciski palców.

 

Mam Sonneta głęboką czerń i to bardzo widać odciski co jest wkurzające. :(

 

Przy okazji macie może jakieś namiary na Duofolda bursztynową szachowice ze stalówką F w niewygórowanej cenie?

Edytowano przez Kamil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker robi sobie jaja od dawna… <_<

 

@atuzi - tu mnie zaskoczyłeś. Chodzi Ci o kilka współczesnych Duofoldów? Jaka rozpiętość dat produkcji? Być może byłaby szansa na określenie roczników, w których F było jeszcze F...

Tak, współczesne. Ostatnio kupiłem Lapis Lazuli z nowej kolekcji i F to jest F. W jednej szachownicy też F było jak F.

 

przy piórze tej klasie cenowej występuje brak powtarzalności produktu  :huh: Parker sobie jaja robi, czy co...  :unsure:

Od czasu jak produkcja Duofoldów przeniosła się do Francji, to niestety się pogorszyła. Moje to prywatne zdanie. :)

Znam podobne produkty w tej grupie cenowej innych firm, którym te grzechy też się zdarzają. Nie jest to prawo Parkera. ;)

Edytowano przez atuzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przeglądając kilknaście aukcji i ofert ze sklepów można znaleźć różne wersje Duofolda: Mini, Demi, Centennial oraz International.

W niektórych ofertach są dodawane naboje krótkie Parkera. Stąd mam pytanie czy długie naboje będą pasować do tego pióra? Druga sprawa to jakie są róznie pomiezy tymi wersjami pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica tkwi w wymiarze, a konkretnie długości pióra. Centennial lest najdłuższy, International o kilka milimetrów krótszy. W internecie jest sporo stron, na których są podane dokładne wymiary każdej wersji.

Do centenniala i internationala pasują długie naboje ale, jak już pisałem powyżej, pisanie Duofoldem z atramentem Parkera to mokra robota ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Duofold to jedyne co na dziś dzień można kupić z firmy Parker... nie jest to może jakiś majstersztyk ale to bardzo solidny i dobry produkt. No jeszcze czasem Sonnet ale jakoś nie mogę się do nich przemóc. Natomiast generalnie Duofoldy lubię - przerobiłem już kilka-kilkanaście i to bardzo fajne pióra (nawet mam na stałe 2 zostawione) z tym, że stalówka to niestety "złoty gwóźdź" nad czym wypada jedynie ubolewać - pisze gładko ale sprężystości to to nie ma za grosz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie byłem zachwycony Duofoldem, szczególnie z uwagi na co prawda ładną, ale zdecydowanie nieciekawie mokrą stalówkę. Może gdyby była to F-ka, to wrażenia byłyby bardziej pozytywne, ale nie znalazłem nigdzie w ofercie modelu z takim kalibrem. Jak na pióro za ponad 1000 złotych szału niestety nie ma  :(

Lepiej chyba poszukać na e-bayu Kaigelu, które wygląda bardzo podobnie i ma podobną charakterystykę stalówki (nieco mniej mokra), za to kosztuje zdecydowanie mniej.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wersji Centennial oraz International to znalazłem dokładne informacje o wymiarach. Natomiast Demi to jest najmniejsza wersja tego pióra. Pozostaje Mini. Z tym określeniem spotkałem się na zagranicznych aukcjach. Jeśli się mylę to możecie mnie wyprowadzić z błędu ale Mini i Demi to jest to samo tylko różnie nazywane na aukcjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...