Skocz do zawartości

Pióro do zastosowań codziennych i nauki kaligrafii I 250zł


Suersen

Polecane posty

Szukam jakiegoś pióra do nauki kaligrafii, jak i do pisania codziennego.

Zainspirowałem się pismem copperplate, które bardzo mnie się spodobało. Z tego co wiem, to obecnym piórem nie dam rady tworzyć takich liter(?).

Co w tej cenie można kupić, by był to dobry wybór i jednocześnie pozwalał na pisanie w stylu copperplate?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250zł to już da się coś poszukać.

Tylko vintageowe pióra dadzą kreskę, której oczekujesz więc musisz nastawić się na polowanie na aukcjach, allegro + ebay. Stalówki flex to te których szukasz.

 

Może na początek, bo poszukiwanie dobrej okazji może potrwać, stalówka + obsadka za kilka zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że myślałem nad czymś do użytku codziennego, a stalówki z obsadką na zajęcia brać nie będę. Jak i nad nowym piórem. Najwyżej zrobię tak, że na teraz kupię sobie pióro do pisania, a za miesiąc/dwa pióro do kaligrafii.

Da się coś takiego połączyć, czy może lepiej dozbierać środków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zajęcia czyli na uczelnię?

Ja bym dozbierała do dwóch egzemplarzy. Flexem jak najbardziej da się pisać zwyczajnie ale: takiego pióra nieco szkoda do noszenia przy sobie z tej prostej przyczyny, że kaligrafować tam nie będziesz a ryzyko zgubienia czy zniszczenia jest duże. Szkoda go po prostu jeśli na jego miejscu można nosić tańsze i bardziej popularne modele które też piszą świetnie. I nie chodzi tylko o cenę, czasem po prostu znalezienie drugiego takiego pióra z epoki jest wyzwaniem.

 

Fizycznie jednak jest to możliwe. Mój najpełniejszy flex to Waterman 515, masełko, niejedną A4 zapełniłam notatkami. W temacie zbiorczym o flexach wstawiłam zdjęcia jak pisze, jest tam również dużo innych ciekawych piór ze zdjęciami stalówek więc łatwiej Ci będzie szukać.

 

Nie trzeba wcale wydawać dużo na pióro do użytku codziennego. W 100zł można się zmieścić z Lamy Safari czy Watermanem Hemisphere w okazyjnej aukcji allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...