Skocz do zawartości

Waterman Hemisphere vs. Sheaffer Agio


Polecane posty

Witam,

mam nadzieję, że nie ma już takiego tematu, jeśli jest, przepraszam  :)

Wczoraj mój kilkuletni Parker Jotter "zachorował" - nagle zaczął skrobać i nie pod każdym kątem pisze (przerywa). Pióro spadało kilkakrotnie, ale dopiero teraz coś mu musiało zaszkodzić, mimo iż zawsze spadało z założoną zatyczką.

Jako następce chciałabym pióro:

- o podobnej smukłej linii

- piszące miękko

- nie rozlewające się na Moleskinie

- piszące w miarę cienko

Mój Jotter ze stalówką F pisał dość grubo, a na Moleskinie rozlewał się (niebieskie drobne żyłki dookoła liter). Co ciekawe, na niedługo przed awarią zaczęłam być zadowolona z Jottera, bo już tak nie rozlewał pisma, ale być może zasługą jest lepsza jakość kartek w Moleskinie na ten rok.

Mój wybór padł na Sheaffer Agio stalowe lub srebrne lub piękne niebieskie (turkusowe?) Waterman Hemisphere CT. Miałam możliwość przetestować maczane w atramencie Agio i było ok, ale po włożeniu naboju kreska okazała się grubsza, bo był stały dopływ atramentu. Przyznam, że bardziej skłaniam się do Watermana, choć nie miałam go w ręce. Czy jakość wykonania/wytrzymałość tych piór są podobne?

Jak wygląda kreska ze stalówki F, a jak z M? Widziałam, że standardowo w zestawie dają M, czy znacie sklep w którym w cenie podmienią mi stalówkę na cieńszą? Zakup nowej to koszt połowy wartości pióra...

Pozdrawiam!

Edytowano przez ivonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Watermana, jak dla mnie jest on ładniejszy i nie do zdarcia. Ja swojego katuję już 17 lat i oczywiście widać ślady użytkowania (emalia ma rysy, złocenia zeszły i stalówka się wytarła z F zrobiła się M), ale pisze dalej - bo to jest prosty wół roboczy. Do Agio się przymierzałem, ale nie pasowała mi linia   (taki prosty patyk jak Parker Vector) i sekcja pokryta taką żeberkowaną gumą.

A czy myślałaś o Sheafferze Prelude? Ja mam trzy i są świetne.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...