Skocz do zawartości

Recenzja atramentu Jacques Herbin Fuchsia de Magellan


_Pióromaniak_

Polecane posty

Atrament do piór wiecznych Jacques Herbin Fuchsia de Magellan to tegoroczna (2023) nowość z linii 1670, czyli serii ze złotymi drobinkami. Według producenta pomysł na kolor to nawiązanie do kwiatu fuksji magellańskiej odnalezionej w Południowej Ameryce i nazwanej w ślad za portugalskim żeglarzem – odkrywcą cieśniny łączącej Atlantyk i Ocean Spokojny. Motyw wpisujący się w wizerunek marki świadomie nawiązującej do wątków z czasów kupiecko-pirackich.

Sposób w jaki Herbin konfekcjonuje swoje atramenty wyróżnia się na tle innych. Kartonowe pudełko z odpowiednio dobranym papierem, kolorystycznie pasująca etykieta oraz szklana butelka z tasiemką i lakowaną nakrętką. Finalny efekt robi wrażenie.

recenzjaatramentujacquesherbinfuchsiademagellan(5).thumb.jpg.978ed7525259a595822377e9a748d09a.jpg
Estetyka Herbina 1670 wyraźnie wyróżnia się wśród propozycji konkurencji

Jaki to kolor? Upraszczając: różowo-czerwony. Patrząc po raz pierwszy miałem wrażenie, że widzę klasyczną fuksję. Po chwili zacząłem dostrzegać mieszankę fuksji i czerwieni.

recenzjaatramentujacquesherbinfuchsiademagellan(2).thumb.jpg.7d8fadae77d24fdf88de2c4f03d5a9bd.jpg
Próbka koloru. U góry ubiegłoroczny Violet Imperial


Pisze się bardzo przyjemnie, nawet w cienkich stalówkach (EF i F w TWSBI Eco). Z doświadczenia wiem, że atramenty Herbina z drobinkami są łatwe w użytkowaniu i nie sprawiają problemów nawet w piórach z wbudowanym tłokiem (używałem w Pelikanach, MB, TWSBI). Czy tak będzie też w przypadku Fuchsia de Magellan? Czas pokaże :).

recenzjaatramentujacquesherbinfuchsiademagellan(1).thumb.jpg.9d8d5bc5415a791b58f9e98b3a140712.jpg
Porównanie koloru obok jednej z wcześniejszych edycji: Violet Imperial (2022)

recenzjaatramentujacquesherbinfuchsiademagellan(3).thumb.jpg.6917f25fb482937dadf39454dae48fb3.jpg
Nakrętka butelki jest pokryta lakiem w kolorze zbliżonym do samego atramentu

Butelka ma objętość 50 ml. Producent deklaruje, że miejsce produkcji jest we Francji.

recenzja atramentu jacques herbin fuchsia de magellan (4).jpg


Pozdrowienia,
Marcin

Edytowano przez _Pióromaniak_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...