Skocz do zawartości

Usunięcie głębokiej rysy ze skuwki pióra Parker IM brushed metal GT


Atlantis

Polecane posty

W mojej niewielkiej "kolekcji" piór znajduje się Parker IM brushed metal GT. Używałem go przez kilka lat, ale ostatecznie poszedł w odstawkę z powodu znanej wady tego modelu - nieszczelna skuwka powodowała zasychanie atramentu, jeśli pióro nie było intensywnie używane. Ponieważ jednak ten model zawsze był moim ulubionym, a do tego konkretnego egzemplarz mam spory sentyment, postanowiłem dzisiaj wykonać modyfikację polegającą na uszczelnieniu skuwki za pomocą Poxiliny.

Wygląda na to, że operacja się powiodła. Zastanawiam się więc nad przywróceniem tego pióra do roli podstawowego, noszonego na co dzień. Chciałbym jednak usunąć jeszcze jedną wadę - dość sporą i głęboką rysę na skuwce. Zdaję sobie sprawę z tego, że już nigdy nie będzie wyglądała jak nowa i nawet nie o to mi chodzi. Wystarczy, że rysa nie będzie się aż tak bardzo rzucała w oczy. Możecie polecić jakiś środek, który dałby sobie z tym radę zapewniając trwały efekt?

rysa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie w tym modelu - to wiele warstw. Ostatnia to cienka warstwa bezbarwnego. Polerowanie nie przyniesie oczekiwanego efektu. Zresztą przeszkadza sąsiedztwo klipsa i krzywa powierzchnia. Można próbować uzupełnić rysę (po odtłuszczeniu benzyną ekstrakcyjną) lakierem metalikiem. Numer lakieru podpowie Ci każdy lakiernik samochodowy, oni mają specjalny tester. Natomiast co dalej? Na Youtube jest wiele poradników jak usuwać rysy na karoserii samochodowej, natomiast pojęcia nie mam jak to później wypolerować. Bo jest to konieczne, żeby wypełnienie się nie wyróżniało. Proponuję podejdź z piórem do lakiernika samochodowego, oni potrafią robić cuda. Tylko kwestia motywacji... Ale jak dobrze trafisz może zrobi to ktoś w cenie poniżej ceny pióra. Pytanie jaki masz budżet. Bo nie wszystko się opłaca. Zdrówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...