Skocz do zawartości

Pomocy! pęknięta sekcja w piórze Waterman Lady Charlotte


Evissima

Polecane posty

Dzień dobry. Jestem miłośniczką wiecznych piór i pięknego pisania.
Aż tu wczoraj wydarzyło się nieszczęście. Przy wymianie naboju pękła mi w poprzek przednia część pióra marki Waterman Lady Charlotte. Wykonana jest chyba z ebonitu. Pióro darzę sentymentem, gdyż otrzymałam je od bliskiej mi osoby z okazji dostania się na studia. Szukałam w różnych sklepach części do tego pióra, lecz niestety bez powodzenia. Czy moglibyście doradzić, czym skleić tę pękniętą część, aby było bezpiecznie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zgaduję, że pękła wzdłuż. Często się zdarza w tym modelu, przez te nacięcia / karby przebiegające przez sekcję. Da się to skleić. Tylko nie czekaj, bo w tym przypadku czas nie sprzyja jakości spoiny. Najpierw postaraj się o klej dwuskładnikowy przezroczysty Poxipol. (nie srebrny). Delikatnie rozchyl brzegi pęknięcia. Najlepiej kawałkiem kliszy lub ostatecznie wsadzając tam brzeg żyletki (ostrożnie!!!). Teraz odtłuszczanie - postaraj się o odrobinę benzyny ekstrakcyjnej (kupisz w chemicznym lub na stoisku z zapalniczkami Zippo :) ) Do szczeliny wprowadź kroplę benzyny (wykałaczką). Po wyschnięciu, ok. 30 sekund,  przygotuj klej (dwie równe części zmieszaj dokładnie patyczkiem). I teraz najtrudniejsze - za pomocą tej kliszy, posmarowanej klejem, przeciągnij przez szczelinę 1 raz. Wyjmij kliszę, kawałkiem szmatki zwilżonej w benzynie ekstrakcyjnej delikatnie zetrzyj ewentualny wyciek kleju. To samo zrób (wewnątrz) za pomocą patyczka do czyszczenia uszu (też zmoczonego w benzynie). Oczywiście zakładam, że wyjęłaś wcześniej z sekcji spływak i stalówkę. To ważne. Inaczej powodzenie akcji = zero. Bo się klej dostanie do spływaka. 

Na koniec nie polecam klejów tzw. kontaktowych - typu "kropelka" na bazie cyanopanu. Nie gwarantuje łącza na wiele miesięcy, szczególnie w środowisku wilgotnym.

A teraz na koniec owiń sekcję gumkami recepturkami, lub załóż klamerkę do bielizny. Docisk jest ważny. Za 24 godziny trzyma jak beton.

Napisz jak sobie poradziłaś. Pozdrawiam.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...