Jump to content

Pióro dla ośmiolatka


Recommended Posts

Witam,

Prosiłbym o pomoc przy wyborze pióra. Mam młodszego brata w wieku ośmiu lat i tak się składa, że młody zażyczył sobie jako prezent komunijny pióro, gdyż jego wcześniejsze go znudziło. Lubi pisać piórem o stalówce w rozmiarze Parkerowskim F. Najlepiej, żeby kosztowało tak do 150 zł, gdyż chwilowo nie dysponuje większymi funduszami.

Z góry dziękuje,

Kaszelot

Link to comment
Share on other sites

Herlitz albo Lamy (stalówka F, M jest ciut gruba). czasem na allegro pojawia się też Waterman Kultur (taki młodzieżowy Phileas) w dobrej cenie. Co prawda nie miałem pióra w dłoni, ale na fountain pen network ma niezłą opinię.

Pilot stanowczo za poważny jak na 8 latka moim zdaniem. Jeśli już to tylko stalówka M (ciężko mi to odnieść do współczesnych parkerowskich stalówek, bo niektóre moje Fki piszą grubiej od Mek, choć na dobrą sprawę wszystkie są podobne) ale F jest znacznie cieniej niż moje Parkerowskie Fki. Mka wydawałaby się OK. Natomiast B to stalówka Italic, pisze koszmarnie (przynajmniej w mojej dłoni) porównanie Pilota B do Lamy 1.1 albo 1.9 to jakby porównywać pisanie gwoździem z pisaniem markerem po ławce. No chyba że chcesz brata zniechęcić do piór, wtedy bierz koniecznie B (oczywiście żart) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...