Jump to content

mario1

Użytkownicy
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

mario1's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. blamar zerkne napewno na Kaweco ale interesuje mnie o opisanie róznicy pomiedzy Edelsteina czy Montblanc (cena podobna) i którym Ci lepiej pasuje i dlaczego. Napisałeś z tego co rozumie, że teraz używasz zasadniczo Edelsteina czy Montblanc.
 2. Mogę poprosić o opisanie róznicy pomiedzy Edelsteina czy Montblanc i którym Ci lepiej pasuje i dlaczego
 3. Rozumiem - dzięki. A oprócz pelikan-4001-brown co możesz mi jeszcze zaproponować i gdzie można w najlepszej cenie kupić atramenty?
 4. Bardziej mi np odpowiada rodzaj atramentu który pokrywa litery prawie tak samo tzn. cały tekst jest jednolity bez różnić, że jedna litera jest ciemniejsza, druga jaśniejsza lub pół na pół. Pod tym względem bardziej jestem bliski patrząc na "Próbka tekstu na papierze ksero" do atramentu https://atramentopedia.wordpress.com/2017/06/30/j-herbin-cacao-du-bresil/ lub https://atramentopedia.wordpress.com/2017/05/23/montblanc-toffee-brown/ czy https://atramentopedia.wordpress.com/2020/07/24/monteverde-scotch-brown/ niż https://atramentopedia.wordpress.com/2018/03/17/pelikan-4001-brown/. Ja różnice widzę dość istotne. Dziekuję za przesłanie linku - bardzo dziękuję autorowi tych testów. p.s jeszcze wszystkich testów nie przejrzałem...
 5. Może dziwne pytanie ale zadam. Do pisania na papierze 80 gr do listów, który brąz najlepiej kryje i najlepiej się pisze. Nie mam żadnych próbek a zakup kilu flakoników cóż drogo wyjdzie - stąd moje pytanie. A firm jest dużo jak powyżej zauważyłem w poście. Ja znalazłem takie miedzy innymi: Atrament Pelikan 4001 i Edelstein® Ink., PELIKAN EDELSTEIN Smoky Quartz "Ink of the Year 2017", Graf von Faber-Castell Cognac Brown 75ml, Atrament MONTBLANC Toffee Brown 60ml., Atrament SHEAFFER brązowy 50ml, Atrament WATERMAN brąz 50ml A które z własnego doświadczenia mi sugerujecie.
 6. Rozumiem, że szans na nabój brązowy żaden bo zamienników nie ma - trochę szkoda. Zastanawiam, się jakiej firmy brązowy używacie w swoich piórach.
 7. Witam, Wiem, że niektórzy z Was używają brązowego atramentu a ja szukam bardzo dobrej jakość brązowego atramentu i naboi do mojego pióra Parker Duofold Prestige. Co polecacie z własnego doświadczenia i gdzie warto kupić. Czy każdy nabój będzie pasował? Znalazłem: - Atrament Pelikan 4001 i Edelstein® Ink., PELIKAN EDELSTEIN Smoky Quartz "Ink of the Year 2017", Graf von Faber-Castell Cognac Brown 75ml, Atrament MONTBLANC Toffee Brown 60ml., Atrament SHEAFFER brązowy 50ml, Atrament WATERMAN brąz 50ml - Naboje Graf von Faber-Castell Cognac Brown 6szt, Naboje Caran d’Ache Organic Brown 6szt, 4001 krótkie TP/6 PELIKAN, Naboje VISCONTI sepia 10szt, Naboje SHEAFFER brązowe 5szt. I mam jeszcze jedno pytanie - jaka jest cena nowej stalówki i gdzie możną ją dostać.
×
×
 • Create New...