Skocz do zawartości

robert723

Użytkownicy
 • Ilość treści

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O robert723

 • Ranga
  XXF
 1. Zgodnie z Waszymi sugestiami wyczyściłem pióro pod bieżąca wodą. Początkowo pomogło, pisało może nie idealnie, ale bardzo dobrze. Wróciłem po ok. 5 dniach przerwy i znowu był problem z pisaniem. Na początku w ogóle nie podawało atramentu, a gdy już się udało, to zaczęło strasznie skrobać. Czas na coś nowego Tylko jakie wybrać? Kilka osób poleca Platinum Plaisir. Szkoda tylko, że to pióro jest mało atrakcyjne wizualnie.
 2. Dziękuję za odpowiedź, ale podanie samej nazwy w kontekście mojego pytania niewiele pomaga. W moim piórze był nie tylko problem z wysychaniem, ale po prostu - po kilku minutach pisania pióro podaje mniej atramentu i zaczyna się skrobanie. Potem próba delikatnego podginania stalówki - jest lepiej, ale tylko na moment.
 3. Mniej więcej 3 miesiące temu prosiłem Was o pomoc w wyborze pióra. Właściwie nigdy nie pisałem piórem (25 l.), jestem leworęczny. Sprzedawca na początek polecił mi Pilot Plumix F, do tego naboje Pelikana. https://wiecznepiora.eu/pl/p/pioro-wieczne-PILOT-Plumix-do-kaligrafii-F/1882 Pisałem nim bardzo nieregularnie, tzn. czasami codziennie robilem krótkie notatki, czasami leżało przez tydzień. Jakie wrażenia? Pióro pisało rożnie. Po załadowaniu nowego naboju pisało płynnie, ale po 2, 3 minutach był problem z dostarczaniem atramentu (przy bardzo szybkim pisaniu) i zaczynało skrobać.
 4. W kwestii uzupełniania atramentu jestem kompletnie zielony, ale przecież to nic skomplikowanego. Czyli Twoim zdaniem na początek kupić dobrym wyborem jest Platinium Preppy (EF), a jeżeli mi się spodoba to coś droższego? Wymóg jest taki żeby było wygodne do codziennego użytkowania, czyli zakładam, że niezbyt grube i lekkie. Mieszkam w Warszawie, więc do sklepu, który oferuje duży wybór mam całkiem blisko. Pewnie nie można przetestować jak pisze, ale przynajmniej będę mógł sprawdzić jak leży w dłoni.
 5. Ok, ale jako notes wolisz w twardych czy miękkich okładkach?
 6. Dzięki, a możesz napisać czemu akurat to? Przy wyborze jaką szerokość linii dobrać? Czy mam wybierać piór pod kątem tego, że jestem leworęczny czy nie ma to znaczenia? Np. trochę inaczej trzymam długopis.
 7. Zastanawiam się nad zakupem pierwszego pióra w życiu. Mam 25 i w zasadzie nigdy nie pisałem piórem. Swego czasu, w szkole podstawowej była u nas mała moda na pisanie piórem, sporo uczniów pisało piórami, ale widziałem, że są problemy ubrudzonymi palcami, plamami w zeszytach, dodatkowo jestem leworęczny i uznałem, że to nie dla mnie. Teraz zastanawiam się czy nie spróbować, tylko jakie pióro kupić żeby się nie zrazić jakością, ale też nie wydać zbyt wielu pieniędzy jeśli mi się nie spodoba pisanie takim przyrządem?
 8. Zastanawiam się nad zakupem notesu Leuchtturm. W Waszego doświadczenia. Wygodniejszy/lepszy będzie w twardej czy w miękkiej oprawie?
×
×
 • Utwórz nowe...