Skocz do zawartości

pmarcinski

Użytkownicy
  • Ilość treści

    41
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez pmarcinski

  1. Cześć,

    Chciałbym zaprosić wszystkich do udziału w aukcji charytatywnej na rzecz WOŚP, której przedmiotem jest wykonane przeze mnie pióro wieczne.

    Proszę również o udostępnianie tego postu na swoich mediach społecznościowych, aby jak największa kwota mogła trafić na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

    Link do aukcji:

    https://allegro.pl/oferta/recznie-robione-pioro-wieczne-polska-manufaktura-10125541443

    Dziękuję i pozdrawiam!

  2. Są już pierwsze egzemplarze do nabycia. Zgodnie z Waszymi sugestiami w wersjach na szlufkę i zapięcie magnetyczne. Cena promocyjno-przedświąteczna 390zł. Więcej zdjeć:

    http://www.pmarcinski.pl/3559-2/

    Dodam, że etui nie tylko mieści większe piórka, ale ze względu na ukształtowanie komór całkiem dobrze trzyma również te standardowe jak i nawet trochę cieńsze. 

    ps. Kolor koniakowy jest już sprzedany. Został jasny brąz, czerń, bordo, czerwień, niebieski.

  3. Dziękuję za miłe słowa i konstruktywną krytykę - dzięki temu na uda się produkt jeszcze ulepszyć. Jeśli chodzi o zapięcie to w poprzednich prototypach, które wykonywałem było zapięcie magnetyczne. Tutaj jest knopik tylko dlatego, że chciałem spróbować czegoś innego :). Na pewno jednak w gotowych "etujach" do sprzedaży zostanie czymś zastąpiony a ja osobiście będę testował to rozwiązanie :). 

    16 godzin temu, refal napisał:

    Generalnie szczęka opada. Wygląda świetnie. Jedyne pytanie mam co do zapięcia/zamknięcia. Czy myślisz że przetrwa próbę czasu? Jak się sprawuje?

    Sprawuje się bardzo dobrze, trzyma odpowiednio i wchodzi lekko. Natomiast jak to będzie wyglądało za 10 lat to ciężko powiedzieć. W związku z licznymi wątpliwościami do oferty trafią inne rodzaje zamknięć a to zostanie dla chętnych jako opcja :)

    15 godzin temu, Franek napisał:

    Piękna kolorystyka, równiutkie szwy i ogólnie projekt ciekawy. Podpowiedział bym tylko taką innowację, żeby zastosować podwójną skórę na zamknięcie. Można by wzmocnić też w ten sposób tylną ściankę. A to dlatego, że etui, oprócz tego, że jest piękne, powinno też chronić. No i to zapięcie, tak myślę, czy by się nie sprawdził taki klips magnetyczny, jak panie mają w torebkach? Za to 10 punktów za prowadnice do piór. Nie wiem tylko czy one idą przez całą długość etui, czy tylko do połowy? Pytam, bo z praktyki wiem, że producenci futerałów na 2 pióra dają takie tunele prowadzące, krótkie i w dodatku z gumy pasmanteryjnej. Po roku użytkowania się strzępią. Tak ma np. moje etui ElForest z Indii. A tu proszę prowadnice skórkowe. Aż miło popatrzeć.

    Tak, że podsumowując:

    1. Wzmocniłbym tylną ściankę + język (zszywając 2 kawałki skórki) Ten wierzchni można by zawinąć i przeszyć brzegiem. 

    2. Dałbym inne zapięcie.

    3. Jeśli "tunele" na pióra są krótkie wszyłbym dłuższe, żeby pióra się nie ocierały o siebie.

    A tak poza tym cud miód. Piękny wyrób. Pozdrawiam.

    1. Docelowa skórka na przód i tył będzie grubsza niż w tym przykładzie, więc myślę, że chronić będzie odpowiednio.

    2. Zapięcia chyba będą różne do wyboru.

    3. Przegrody są oczywiście do samego dołu. Jest to etui zaprojektowane przez miłośnika piór dla innych miłośników więc nie może być inaczej :-).

    10 godzin temu, alrun napisał:

    Etui z wyglądu bardzo mi się podoba. Skóra ma piękny kolor, a kontrastowe przeszycia wyglądają świetnie. Jedyne co, to ja bym obszyła również górną część (tę zamykającą) dookoła ze względów estetycznych. Na plus również przegródki na pióra - fajnie, że nie trzeba zaczepiać klipsem, mnie zawsze to irytuje. Zamknięcie wygląda bardzo ładnie, ale czy skóra się nie wyrobi na tyle, że będzie się samo otwierało?

    Przyznam, że gdybyś zrobił kiedyś takie na normalnej wielkości pióra, to chętnie bym posiadła takie etui. 

    Przy projektowaniu chciałem właśnie, aby etui wyglądało jak najbardziej "czysto" i minimalistycznie tj. z ograniczoną liczba widocznych przeszyć itp. W zasadzie nie widzę problemu, aby na zamówienie wykonać etui z przeszyciem i mniejszymi komorami :). Sam potrzebowałem na trochę bardziej oversize'y dlatego takie też prezentuje, ale jest to wyrób ręcznie robiony, który można dopasować do potrzeb. 

     

    9 godzin temu, Abore napisał:

    Prototyp atrakcyjny w swej idei i wykonaniu, mimo chyba dosc niszowej grupy docelowej - pojemnosc i sila rzeczy rozmiar zdecydowanie dla pasjonatow, z mojego punktu widzenia 2-3 przegrodki w piorniku zdecydowanie wystarczaja. Taka mniejsza wersje pewnie bym rozwazyl, ze wzgledu na przemyslana projekt i rzemieslnicza starannosc wykonania.

    Natomiast najwieksze watpliwosci mialbym co do sposobu zamykania. Nie wiem jak tego typu zamkniecie "na dziurke" sprawdziloby sie w praktyce, przez lata czestego uzywania (w koncu takich rzeczy nie kupuje sie na kilka miesiecy, lecz na lata). Na pierwszy rzut oka wzbudza nieufnosc - i chyba nie jestem jedyny, ktory ma tutaj watpliwosci.

    Tak jak wspomniałem wyżej, nie widzę problemu aby wykonać takie etui na mniejszą ilość. 

     

    8 godzin temu, ryard napisał:

    Ogólnie bomba. Chciałbym takie mieć. Podobnie jak poprzednicy, mam wątpliwości do systemu zapinania. To skórzane "oczko" albo się wyrobi na luźne albo rozedrze. Obszyłbym klapkę zamykającą tak samo jak korpus. Ponadto może zakończenie tej klapki może by przyciąć bardziej trapezowato, bo z czasem narożniki klapki mogą się nieestetycznie wywijać do góry jeśli nie będą dostatecznie sztywne. Chyba, żeby je usztywnić ale to wymaga wstawki i podwójnej skórki. Czyli więcej roboty i materiału.

    Można by i obszyć dla chętnych, choć mi osobiście akurat podoba się wersja "gładka". De gustibus non est disputandum :). Co prawda skóra będzie grubsza i ryzyko wywinięcia narożników prawdopodobnie będzie znikome, ale faktycznie może warto się nad tym zastanowić i trochę inaczej wyprofilować klapkę. 

    Jeszcze raz dziękuję za wszelkie sugestie. 

     

    Nie mogę edytować pierwszego postu, więc tutaj sprostuję jeszcze jedną rzecz: oczywiście w etui nie mieści się notes rozmiaru A5 a A6 czyli właśnie taki Midori passport, filednotes i Oxdrof jak na zdjęciu. 

  4. Po wielu próbach, metrach zmarnowanych materiałów i licznych mniej lub bardziej nieudanych realizacjach, w końcu krystalizuje się obraz etui (w mojej ocenie) ostatecznego ;)

    Od dłuższego czasu poszukiwałem odpowiedniej jakości i przemyślanego etui na 5-6 większych piór (kiedyś nawet zakładałem taki temat). Niestety nic nie spełniało w pełni moich oczekiwań, więc wziąłem się za projektowanie.... 

    Materiał: skóra naturalna, garbowana roślinie. Dużo trwalsza niż wszystkie te liche i wyprawne skórki używane powszechnie w galanterii.
    Szycie: ręczne, szwem rymarskim na dwie igły. Dzięki czemu każdy węzeł jest w zasadzie osobną konstrukcją i przerwanie jednego nie powoduje prucia się całości jak to ma miejsce w przypadku szwu maszynowego.
    Kolory: Ręcznie farbowane dzięki czemu możliwe jest zastosowanie wielu różnych kolorów a sam wygląd nie jest "płaski/wyprany". Dodatkowo każdy kawałek jest niepowtarzalny. 

    Kilka cech charakterystycznych:
    1. Etui docelowo zostało zaprojektowane, aby pomieścić większe i szersze piórka. Na zdjęcie większość piór ma około 16 mm średnicy. Dla zobrazowania w środku jest Jinhao 159 (największe z popularnych piór, które miałem na stanie). 
    2. Konstrukcja każdej przegrody celowo zaprojektowana jest niesymetrycznie tj. wysokość jest większa od szerokości. Dzięki temu bez problemu możemy umieścić w nich pióra z klipsem jedną ręką. Nie ma bowiem konieczności odginania klipsa celem jego zahaczenia lub wciskanie go na siłę i powolne niszczenie góry przegródek. Szczególnie zauważalne w piórach ze sztywniejszymi klipsami. 
    3. Na tyle etui umieszczona kieszeń mieszcząca wszystkie popularne notesy w rozmiarze A5 tj. Midori passport, Field notes itp. Na zdjęciu notatnik Oxford. Dzięki umieszczeniu tej kieszeni "na zewnątrz" możemy wygodnie odczytać swoje notatki bez otwierania etui. Spokojnie zmieszczą się i inne rzeczy jak np. smartfon. 
    4. Dodatkową miejscem do wykorzystania jest obszar między przegrodami a przednią ścianką, tutaj również zmieści się notatnik j.w. a ze względu na "zamykanie" klapką może się to dobrze sprawdzić do przechowywania luźnych karteczek, wizytówek itp.

    Kilka zdjęć prototypu*:

    bfc96689a4a1af57gen.jpg

    b1feea18cc1116d1gen.jpg

    8860840291142d2egen.jpg

    ee9855905c8041d6gen.jpg

    9198ff9eadf39666gen.jpg

    6f33291abd0291fdgen.jpg

    b78dff6256353590gen.jpg

    * zostanie wprowadzonych jeszcze kilka kosmetycznych poprawek, ale generalny wygląd i koncepcja zostanie raczej bez większych modyfikacji.

    Co o tym myślicie? Zachęcam do dzielenia się opiniami. Każda konstruktywna krytyka jest mile widziana :).

  5. Dawno nic nie wrzucałem (co nie znaczy, że nic się nie dzieje), a że zaczynam porządkować pewne sprawy czas to zmienić :) Posprowadzałem sporo fajnych materiałów, często dość trudno dostępnych (szczególnie w naszym kraju), więc myślę, że warto się tym podzielić. 

    Część z Was miała już okazję obejrzeć je osobiście na PenShow w Katowicach. Wszystkich jednak zapraszam do odwiedzenia strony i zapoznania się z dostępnymi wzorami. Na żywo prezentują się jeszcze lepiej ;) 

    http://www.pmarcinski.pl/nowe-materialy/

    Praktycznie każdego materiału wystarczy na maksymalnie 1-2 pióra, więc warto się spieszyć, gdyż nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) jeszcze będą. 

    Zanim się ktoś wyrwie i zapyta o co tu chodzi, odpowiadam: 
    tak to są materiały, z których mogę wykonać pióro :).

  6. Dziś krótka informacja. 


    Poniższe pióro (http://www.pmarcinski.pl/1091-2/), zgodnie z życzeniem zamawiającego, będzie można licytować podczas koncertu charytatywnego w Filharmonii Krakowskiej 14 lutego 2016 roku. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, który w roku 2013, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, doznał pęknięcia czaszki i pozostaje do tej pory w śpiączce mózgowej.
    Więcej informacji na stronie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko":http://mimowszystko.org/…/3899,Koncert-charytatywny-dla-Mar… 
    oraz na stronie Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie:http://www.filharmonia.krakow.pl/…/6320-KONCERT_CHARYTATYWN…

    Prawdopodobnie będzie również możliwość licytacji telefonicznej / internetowej.

    51-973x547.jpg

     

     

  7. Dziękuję Tomku. Przeczytałem z zaciekawieniem, choć myślałem, że temat będzie obszerniejszy. Co prawda nie specjalnie potrzebuję, ale lubię takie gadżety ze smaczkiem i jak by pojawiła się kiedyś możliwość kupowania na sztuki to bym się szarpnął. 

     

    Elmiro może warto by choć jedną paczkę poświęcić i dać możliwość poobcowania z tym przedmiotem szerszej publiczności? 

  8. Wymiary pióra dwustronnego:

    Długość pióra zamkniętego: 157 mm

    Długość pióra bez jednej skuwki: 149 mm

    Długość pióra bez obu skuwek: 141 mm

    Średnica korpusu: 14,0 mm

     

    Jak na "upakowanie" tylu elementów muszę przyznać, że wyszło całkiem zgrabnie i przede wszystkim wygodne w użytkowaniu. 

     

    Więcej zdjęć i krótki opis techniczny również tutaj:


  9. Jeśli chodzi o stalówki, to stosowane przeze mnie stalowe są, jak to z reguły stalowe dość sztywne. Za to wykonane z 18k złota przyjemnie elastyczne. Myślę, że możemy w ich przypadku mówić o semi flexie. 

     

    Tak sobie głośno dumam, że skoro podwójne pióro jest na zakraplacz to nie było by większego problemu użyć np. vintydżowych zestawów stalówka-spływak i dorobić do nich sekcji. Jeśli ktoś posiada stalówkę/stalówki ze spływakiem, które lubi to można je wykorzystać po jednej lub po obu stronach piórka. Dowolność jest w zasadzie dość duża, gwoździe, fleksy, małe, duże, brunetki, blondyki itp. kto co lubi :) W końcu moje motto przewodnie to "pióra szyte na miarę" ;)

     

    Dziękuję również za pozytywne komentarze. 

  10. Osobom, które widzą takie podwójne piórko pierwszy raz muszę wyznać, że niestety koncept ten nie jest mój i na świecie już trochę osób wcześniej go wykonywało. To tylko mój test i wariacja na jego temat. 

     

    Dokładnie nie pamiętam jaka pojemność, ale było trochę ponad 1 ml. W chwili obecnej jest napełnione, ale jak wypiszę to mogę przeprowadzić dokładniejszy test.

     

    Stalówki można dopasować dowolnie. Np. z jednej strony może być EF i niebieski atrament do notatek, a z drugiej stub 1,5mm i kolorowy atrament do zakreślania, kaligrafowania etc. zależnie, kto co potrzebuje :). Również kolor (jak i materiał, z którego są wykonane) stalówek, jak w tym przykładowym piórze, może być inny na każdym z końców. 

  11. Dawno nic nie wrzucałem, więc tym razem od razu dwa piórka zrobione w czerwcu. 

    Pierwsze ebonitowe, ze srebrnymi wykończeniami i chromowym klipsem, zaadoptowane do doręczonej sekcji. Rozmiar oversize. Skuwka i korpus zwężające się ku końcowi. 

    Drugie również ebonitowe, z dwoma stalówkami i dwoma osobnymi zbiornikami na atrament. Aby nie pomylić zbiorników i przypadkowo nie użyć złego atramentu, zakończenia akrylowe w barwach narodowych ;). Końcówki delikatnie zwężone. Z uwagi na długość pióra, system napełniania zakraplaczowy.

     

    3-973x547.jpg

    1.jpg

     

    8.jpg

    61-1024x576.jpg

    11-1024x576.jpg

     

    Pozdrawiam

    Przemek

×
×
  • Utwórz nowe...