Jump to content

pmarcinski

Użytkownicy
 • Posts

  41
 • Joined

 • Last visited

About pmarcinski

 • Birthday 06/04/1987

Contact Methods

 • WWW
  http://www.pmarcinski.pl/

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Wrocław / Łódź

Recent Profile Visitors

724 profile views

pmarcinski's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Cześć, Chciałbym zaprosić wszystkich do udziału w aukcji charytatywnej na rzecz WOŚP, której przedmiotem jest wykonane przeze mnie pióro wieczne. Proszę również o udostępnianie tego postu na swoich mediach społecznościowych, aby jak największa kwota mogła trafić na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/recznie-robione-pioro-wieczne-polska-manufaktura-10125541443 Dziękuję i pozdrawiam!
 2. Są już pierwsze egzemplarze do nabycia. Zgodnie z Waszymi sugestiami w wersjach na szlufkę i zapięcie magnetyczne. Cena promocyjno-przedświąteczna 390zł. Więcej zdjeć: http://www.pmarcinski.pl/3559-2/ Dodam, że etui nie tylko mieści większe piórka, ale ze względu na ukształtowanie komór całkiem dobrze trzyma również te standardowe jak i nawet trochę cieńsze. ps. Kolor koniakowy jest już sprzedany. Został jasny brąz, czerń, bordo, czerwień, niebieski.
 3. Mi osobiście, takie rozwiązanie ze szlufką trochę burzyło minimalistyczną koncepcję estetyczną, ale jest wiele głosów za tym rozwiązaniem więc prawdopodobnie pojawi się jako jedna z opcji :). Cena początkowa/promocyjna będzie wynosić 390 zł, docelowa 450-500zł.
 4. Dziękuję za miłe słowa i konstruktywną krytykę - dzięki temu na uda się produkt jeszcze ulepszyć. Jeśli chodzi o zapięcie to w poprzednich prototypach, które wykonywałem było zapięcie magnetyczne. Tutaj jest knopik tylko dlatego, że chciałem spróbować czegoś innego :). Na pewno jednak w gotowych "etujach" do sprzedaży zostanie czymś zastąpiony a ja osobiście będę testował to rozwiązanie :). Sprawuje się bardzo dobrze, trzyma odpowiednio i wchodzi lekko. Natomiast jak to będzie wyglądało za 10 lat to ciężko powiedzieć. W związku z licznymi wątpliwościami do oferty trafią inne rodzaje zamknięć a to zostanie dla chętnych jako opcja . 1. Docelowa skórka na przód i tył będzie grubsza niż w tym przykładzie, więc myślę, że chronić będzie odpowiednio. 2. Zapięcia chyba będą różne do wyboru. 3. Przegrody są oczywiście do samego dołu. Jest to etui zaprojektowane przez miłośnika piór dla innych miłośników więc nie może być inaczej :-). Przy projektowaniu chciałem właśnie, aby etui wyglądało jak najbardziej "czysto" i minimalistycznie tj. z ograniczoną liczba widocznych przeszyć itp. W zasadzie nie widzę problemu, aby na zamówienie wykonać etui z przeszyciem i mniejszymi komorami :). Sam potrzebowałem na trochę bardziej oversize'y dlatego takie też prezentuje, ale jest to wyrób ręcznie robiony, który można dopasować do potrzeb. Tak jak wspomniałem wyżej, nie widzę problemu aby wykonać takie etui na mniejszą ilość. Można by i obszyć dla chętnych, choć mi osobiście akurat podoba się wersja "gładka". De gustibus non est disputandum :). Co prawda skóra będzie grubsza i ryzyko wywinięcia narożników prawdopodobnie będzie znikome, ale faktycznie może warto się nad tym zastanowić i trochę inaczej wyprofilować klapkę. Jeszcze raz dziękuję za wszelkie sugestie. Nie mogę edytować pierwszego postu, więc tutaj sprostuję jeszcze jedną rzecz: oczywiście w etui nie mieści się notes rozmiaru A5 a A6 czyli właśnie taki Midori passport, filednotes i Oxdrof jak na zdjęciu.
 5. Po wielu próbach, metrach zmarnowanych materiałów i licznych mniej lub bardziej nieudanych realizacjach, w końcu krystalizuje się obraz etui (w mojej ocenie) ostatecznego . Od dłuższego czasu poszukiwałem odpowiedniej jakości i przemyślanego etui na 5-6 większych piór (kiedyś nawet zakładałem taki temat). Niestety nic nie spełniało w pełni moich oczekiwań, więc wziąłem się za projektowanie.... Materiał: skóra naturalna, garbowana roślinie. Dużo trwalsza niż wszystkie te liche i wyprawne skórki używane powszechnie w galanterii. Szycie: ręczne, szwem rymarskim na dwie igły. Dzięki czemu każdy węzeł jest w zasadzie osobną konstrukcją i przerwanie jednego nie powoduje prucia się całości jak to ma miejsce w przypadku szwu maszynowego. Kolory: Ręcznie farbowane dzięki czemu możliwe jest zastosowanie wielu różnych kolorów a sam wygląd nie jest "płaski/wyprany". Dodatkowo każdy kawałek jest niepowtarzalny. Kilka cech charakterystycznych: 1. Etui docelowo zostało zaprojektowane, aby pomieścić większe i szersze piórka. Na zdjęcie większość piór ma około 16 mm średnicy. Dla zobrazowania w środku jest Jinhao 159 (największe z popularnych piór, które miałem na stanie). 2. Konstrukcja każdej przegrody celowo zaprojektowana jest niesymetrycznie tj. wysokość jest większa od szerokości. Dzięki temu bez problemu możemy umieścić w nich pióra z klipsem jedną ręką. Nie ma bowiem konieczności odginania klipsa celem jego zahaczenia lub wciskanie go na siłę i powolne niszczenie góry przegródek. Szczególnie zauważalne w piórach ze sztywniejszymi klipsami. 3. Na tyle etui umieszczona kieszeń mieszcząca wszystkie popularne notesy w rozmiarze A5 tj. Midori passport, Field notes itp. Na zdjęciu notatnik Oxford. Dzięki umieszczeniu tej kieszeni "na zewnątrz" możemy wygodnie odczytać swoje notatki bez otwierania etui. Spokojnie zmieszczą się i inne rzeczy jak np. smartfon. 4. Dodatkową miejscem do wykorzystania jest obszar między przegrodami a przednią ścianką, tutaj również zmieści się notatnik j.w. a ze względu na "zamykanie" klapką może się to dobrze sprawdzić do przechowywania luźnych karteczek, wizytówek itp. Kilka zdjęć prototypu*: * zostanie wprowadzonych jeszcze kilka kosmetycznych poprawek, ale generalny wygląd i koncepcja zostanie raczej bez większych modyfikacji. Co o tym myślicie? Zachęcam do dzielenia się opiniami. Każda konstruktywna krytyka jest mile widziana .
 6. Na stronę trafiło trochę nowych piór (w tym modele dostępne od ręki). Drewno, ebonit, żywice czyli dla każdego coś miłego Poniżej kilka zdjęć grupowych, a po więcej zapraszam na www.pmarcinski.pl Z pozdrowieniami, PM
 7. Dawno nic nie wrzucałem (co nie znaczy, że nic się nie dzieje), a że zaczynam porządkować pewne sprawy czas to zmienić Posprowadzałem sporo fajnych materiałów, często dość trudno dostępnych (szczególnie w naszym kraju), więc myślę, że warto się tym podzielić. Część z Was miała już okazję obejrzeć je osobiście na PenShow w Katowicach. Wszystkich jednak zapraszam do odwiedzenia strony i zapoznania się z dostępnymi wzorami. Na żywo prezentują się jeszcze lepiej http://www.pmarcinski.pl/nowe-materialy/Praktycznie każdego materiału wystarczy na maksymalnie 1-2 pióra, więc warto się spieszyć, gdyż nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) jeszcze będą. Zanim się ktoś wyrwie i zapyta o co tu chodzi, odpowiadam: tak to są materiały, z których mogę wykonać pióro .
 8. Dziś krótka informacja. Poniższe pióro (http://www.pmarcinski.pl/1091-2/), zgodnie z życzeniem zamawiającego, będzie można licytować podczas koncertu charytatywnego w Filharmonii Krakowskiej 14 lutego 2016 roku. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, który w roku 2013, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, doznał pęknięcia czaszki i pozostaje do tej pory w śpiączce mózgowej. Więcej informacji na stronie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko":http://mimowszystko.org/…/3899,Koncert-charytatywny-dla-Mar… oraz na stronie Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie:http://www.filharmonia.krakow.pl/…/6320-KONCERT_CHARYTATYWN… Prawdopodobnie będzie również możliwość licytacji telefonicznej / internetowej.
 9. Z wyglądu kapitalne. Tak z ciekawości zapytam tylko czy sekcja nie jest zbyt krótka (dwa modele na górze) i czy gwint nie było by lepiej przenieść bliżej uskoku na korpusie?
 10. Moim zdaniem wygląda całkiem ciekawie. Zastanawia mnie natomiast, jaką żywotność będzie miał ten mechanizm "pull and push" i jak to się wszystko ogólnie trzyma kupy
 11. To chyba jeden z tych wymogów producentów, który zwykły śmiertelnik nie rozumie , ale oczywiście trzeba to uszanować i nie ma co dyskutować. Może na PenShow da się coś ustrzelić Pozdrawiam Przemek
 12. Dziękuję Tomku. Przeczytałem z zaciekawieniem, choć myślałem, że temat będzie obszerniejszy. Co prawda nie specjalnie potrzebuję, ale lubię takie gadżety ze smaczkiem i jak by pojawiła się kiedyś możliwość kupowania na sztuki to bym się szarpnął. Elmiro może warto by choć jedną paczkę poświęcić i dać możliwość poobcowania z tym przedmiotem szerszej publiczności?
 13. A czy mógłby ktoś wytłumaczyć ołówkowemu laikowi na czym polega ich wyjątkowość? Nigdy nie widziałem ich nawet na żywo (nie mówiąc o jakichkolwiek testach), pytam z czystej ciekawości.
 14. Hej Romii, oba były robione na konkretne zamówienie, ale na pocieszenie ( ) dodam, że zamówiłem różne modele ebonitu. Jeśli byłby ktoś zainteresowany to będzie trochę opcji do wyboru. Dzięki Łukasz
×
×
 • Create New...