Skocz do zawartości

Dr.Loubitch

Użytkownicy
  • Ilość treści

    32
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Dr.Loubitch

  1. "You smell that? Do you smell that? Phenidone, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of phenidone in the morning."

    Lieutenant Colonel William "Bill" Kilgore

     

    "Ain't nothin' better than a new car smell...'cept maybe for pussy" (Stephen King, Christine - 1983). MSPANC :D

     

     

    Sprawa rozstrzygnęła się bodaj 13 w piątek, dziś do mnie dotarł

    DSC_0003b_zps65c142e8.jpg

    Waterman W3.

    Przy okazji ktoś wie jak go nalezy datować?

    Są głosy, że to lata 40-ste ale znalazłem informację, że W5, W3 i W2 są z tzw. drugiego powojennego rzutu czyli lata 50-te.

     

     

    Koniec lat 40 - a dokładniej 1948 - 52 rok. (w fabryce Watermana tłukli te modele do ok. 1952 roku).

     

    Dr. L.

  2. Z zapalniczkami w środku produkowano raczej długopisy, firm Packard, Waldorf albo Weston, takie jak ten. Czy ta węższa część korpusu da się wymontować i w środku jest zapalniczka? Czy sekcja jest bardzo luźna i wypada, czy da się wkręcić do korpusu? Sekcja może być nieoryginalna, ale możliwe że dałoby się dopasować jakoś stalówkę do tego spływaka i poradzić coś na wypadającą sekcję, dobry pen doctor powinien sobie z tym dać radę.

     

    Dr. L.

  3. Czyli co? Parker, Waterman, Sheaffer, Conklin i Wahl-Eversharp do kupy?

    Dokładnie. Big Five to podział wprowadzony przez Cliffa Lawrence'a w książce pt."History, Repair and Current Values" wydana jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju kolekcjonerstwa pod kątem wiecznych piór (1977 rok). Ale tak naprawde wszystko jest troche bardziej skomplikowane bo umowny podział na Wielką 4 lub 5 wprowadzono współcześnie. Nie obejmuje on więc innych producentów piór wysokiej jakości takich jak chocby LeBoeuf czy Carter. Dodatkowo, dotyczy on tylko piór amerykańskich a zatem piór europejskich ten podział nie obejmuje.

    Dr, L.

  4. Być może trzeba zdjąć gwintowany pierścien który trzyma stalówkę/spływak i poprawić ustawienie stalówki oraz spływaka - nieprawidłowe ułożenie to bardzo częsta przyczyna problemów mimo że na pierwszy rzut oka wszystko wygląda OK. Szczególnie jeśli ktoś wcześniej rozkręcał pióro na czynniki pierwsze.

    Dr. L

  5. To jest długopis CROSS z serii Century Classic. Firma bardzo popularna w U.S.A. i Europie Zachodniej, w naszym kraju mniej znana. Wiele szanujacych sie firm wrecza swoim klientom dlugopisy Cross jako tzw. corporate gift, czego przykladem jest Twój egzemplarz (logo niemieckiej firmy). Cenowo gdzieś o oczko nizej niz np. Montblanc, ale pióra/długopisy Cross do tanich tez nie naleza. Jakość wykonania jest bardzo dobra.

    Dr. L.

  6. Gratuluję udanej renowacji! A co do dalszej opcjonalnej naprawy, to wystarczy tylko poszukać szerszy pierścień (a'la Lady Duofold) o zbliżonej średnicy co skuwka i można wkleić go na krawędź skuwki, a następnie ubytki uzupełnić epoxy. Wprawdzie piórko utraci status eksponatu muzealnego, ale co tam, raz się żyje!

    Dr. L.

  7. Te naboje Montblanca sa chyba standardowe... Będą więc chyba pasować Pelikana i marketowe ;)

    :D

    Potwierdzam, internationale będą pasować idealnie. Chociaż jak pióro jest na maksa wypasione, to oryginalne naboje MB będą taką wisienką na torcie: atrament Montblanc ma bardzo specyficzny kolor więc te będą najlepsze. Nic Cie jednak nie powstrzyma od eksperymentów (na pewno nie rozmiar naboi!) jeżeli chcesz popisać sobie np. Private Reserve. Tak więc teraz tylko czekać na recenzje :D

  8. Może Sheaffer z braku zdjec Legacy II użył poprostu gotowych zdjęć które były w archiwum? W końcu różnice nie są aż tak zaznaczone. Mozna tez przypuszczac ze w momencie powstawania reklamy styliści mogli jeszcze dopracowywac model wiec kto wie, moze to jednak Legacy II przed ostatecznym liftingiem? W ten sam sposób (w ostatniej chwili) wprowadzono takze zmiany w linii Valor i znacznie zmodyfikowano gwint, który wyglada inaczej w wersji Retail niż w reklamach.

  9. Wydaje mi sie ze w reklamie nie ma błędów - w piórze zamontowany jest konwerter TD który można wyjąć i zamiast niego stosować naboje. A ponieważ konwerter (pojemnik na atrament w specjalnej obudowie - taki sam jak we wcześniejszych TD) jest wyjmowalny, cały mechanizm nie jest dodatkowo uszczelniony tak jak modele z lat 50 w związku z czym system wymaga dwóch cykli pracy tloka aby pobrać maksymalna ilośc atramentu. Sheaffer uwzględnił to chyba nawet w instrukcji obsługi z tego co pamiętam.

×
×
  • Utwórz nowe...